Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

7. miejsce drużyny kobiet najlepszym polskim wynikiem w 1. dniu PŚ w Berlinie

Cztery polskie drużyny wystąpiły w pierwszym dniu zawodów Pucharu Świata 2018/2019 na kolarskim torze w Berlinie. Najlepiej z tego grona spisały się kobiety w wyścigu na dochodzenie, zajmując 7. lokatę.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Justyna Kaczkowska PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Justyna Kaczkowska
W eliminacjach sprintu czwartą lokatę zajęli: Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk oraz Krzysztof Maksel. W następnej rundzie Polacy rywalizowali z piątymi w kwalifikacjach Niemcami. Ten pojedynek zdecydowanie wygrali reprezentanci gospodarzy (43.731 do 46.674). Trzecie z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata 2018/2019 odnieśli Holendrzy: Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen, Nils van Thoenderdaal oraz Sam Ligtlee. Biało-Czerwonych sklasyfikowano ostatecznie na ósmym miejscu.

Siódme w drużynowych zmaganiach na dochodzenie były: Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik oraz Nikol Płosaj. Na najwyższym stopniu podium stanęły Brytyjki: Laura Kenny, Katie Archibald, Emily Kay, Emily Nelson i Jessica Roberts.

W finale drużynowego wyścigu na 4000 metrów mężczyzn Australijczycy pokonali Duńczyków - najlepszych w zawodach PŚ 2018/2019 we Francji i w Kanadzie. Złote medale zdobyli: Sam Welsford, Leigh Howard, Kelland O'Brien, Alexander Porter i Cameron Scott. Jedenasta w gronie osiemnastu ekip była Polska: Dawid Czubak, Adrian Kaiser, Bartosz Rudyk i Daniel Staniszewski.

Triumfatorkami sprintu drużynowego kobiet zostały Rosjanki reprezentujące zawodową grupę Gazprom-RusVelo: Daria Szmieliewa i Anastazja Wojnowa. Dziewiąty czas miały Marlena Karwacka oraz Urszula Łoś.

W sobotę odbędą się następujące konkurencje: keirin, kilometr ze startu zatrzymanego i madison mężczyzn, a także wielobój i indywidualny sprint kobiet.

ZOBACZ WIDEO Czesław Lang podsumował 25 lat pracy nad Tour de Pologne. "Fantastyczna promocja Polski przez sport"
Czy w sobotę któryś z Polaków stanie na podium zawodów Pucharu Świata 2018/2019 w Berlinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×