KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Czwarte miejsce polskich sprinterów w Pucharze Świata na torze w Londynie

Reprezentanci Polski zajęli w Londynie czwarte miejsce w sprincie drużynowym podczas czwartych zawodów Pucharu Świata 2018/2019 w kolarstwie torowym.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Rio 2016 - kolarstwo torowe - Rafał Sarnecki WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Rio 2016 - kolarstwo torowe - Rafał Sarnecki
W kwalifikacjach Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk oraz Krzysztof Maksel zajęli czwarte miejsce z czasem 43.825. Przed nimi znaleźli się: Holendrzy (42.650), Brytyjczycy (43.607) oraz Niemcy (43.796). W kolejnej rundzie przeciwnikami Polaków była reprezentacja Trynidadu i Tobago (44.225 w eliminacjach).

W rywalizacji z piątą ekipą kwalifikacji, nie uczestniczył Rudyk. Zwycięzcę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/2018 zastąpił Rafał Sarnecki. Polakom zmierzono czas 44.341, podczas gdy ich rywale mieli 44.401. Biało-Czerwoni po raz pierwszy w zawodach Pucharu Świata 2018/2019 awansowali do czołowej czwórki.

W starciu o brązowe medale Bielecki, Sarnecki i Maksel przegrali z Niemcami. Polacy uzyskali 44.842, a Timo Bichler, Maximilian Levy i Joachim Eilers - 44.001. W Londynie rozegrano czwarte zawody Pucharu Świata 2018/2019 i czwarte zwycięstwo w sprincie drużynowym odnieśli Holendrzy. Triumfowali Harrie Lavreysen, Roy van den Berg, Matthijs Buchli i Jeffrey Hoogland. Srebrne medale otrzymali reprezentanci gospodarzy, Brytyjczycy.

W czwartkowych kwalifikacjach wyścigu drużynowego na dochodzenie kobiet siódme były: Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik i Nikol Płosaj (4:31.762). W następnej rundzie rywalkami Biało-Czerwonych była szósta w eliminacjach reprezentacja Belgii (4:30.730). W piątek zdecydowanie lepiej spisały się Biało-Czerwone, które przejechały 4 kilometry w czasie 4:25.299, natomiast ich rywalkom zmierzono 4:31.635. Kaczkowska, Pietrzak, Pikulik i Płosaj zakończyły rywalizację na najlepszym w sezonie piątym miejscu.

ZOBACZ WIDEO Czesław Lang podsumował 25 lat pracy nad Tour de Pologne. "Fantastyczna promocja Polski przez sport"

Na najwyższym stopniu podium stanęły kolarki z Wielkiej Brytanii: Katie Archibald, Laura Kenny, Eleanor Dickinson, Neah Evans (zaprezentowała się w finale), a także Elinor Barker (uczestniczyła w kwalifikacjach).

Szóstą lokatę zarówno w kwalifikacjach, jak i piątkowych zmaganiach zajęła męska drużyna na dochodzenie: Szymon Krawczyk, Dawid Czubak, Adrian Kaiser i Bartosz Rudyk. Zwyciężyli Brytyjczycy z zawodowej grupy Huub Wattbike Test Team: John Archibald, Daniel Bigham, Ashton Lambie oraz Jonathan Wale.

Sprint drużynowy kobiet wygrały Chinki Junhong Lin i Tianshi Zhong. Na drugim stopniu podium stanęły Niemki Miriam Welte i Emma Hinze. Dziesiąte w gronie szesnastu duetów były Urszula Łoś i Marlena Karwacka.

Czy polscy sprinterzy będą w czołowej czwórce następnych zawodów Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×