Siostry Daria i Wiktoria Pikulik drugie w madisonie na młodzieżowych ME

Daria Pikulik i Wiktoria Pikulik zajęły drugie miejsce w madisonie podczas ostatniego dnia młodzieżowych mistrzostw Europy 2019 na kolarskim torze w Gandawie.

Piotr Ziemka
Polki Daria Pikulik i Witkoria Pikulik PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Polki Daria Pikulik i Witkoria Pikulik
Przed siostrami z Polski znalazły się zawodniczki mające już na koncie medale mistrzostw świata i Europy seniorek: Elisa Balsamo i Letizia Paternoster. Włoszki zdobyły 37 punktów - wygrały cztery lotne premie, w tym podwójnie punktowaną ostatnią. Daria Pikulik i Wiktoria Pikulik uzyskały 23 "oczka". Zwyciężyły na dwóch finiszach, trzykrotnie były drugie i raz czwarte. Na trzecim stopniu podium stanęły Rosjanki Maria Miliajewa i Maria Nowołodska (21 pkt).

W środę Daria Pikulik zdobyła brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy w scratchu. W sobotę zajęła trzecią lokatę w omnium. Natomiast Wiktoria Pikulik zakończyła piątkowy wyścig punktowy na drugim miejscu.

Tuż za podium w madisonie mężczyzn znaleźli się Daniel Staniszewski i Filip Prokopyszyn (20 pkt). Medale otrzymali: Brytyjczycy Matthew Walls / Fred Wright (49), Francuzi Donovan Grondin / Thomas Denis (31) i Szwajcarzy Robin Froidevaux / Mauro Schmid (29).

Czy Polki będą w czołowej szóstce w madisonie na mistrzostwach Europy seniorek w 2019 roku?