Rekord życiowy i powtórka z kwalifikacji - Patryk Rajkowski i Nikol Płosaj na podium Pucharu Narodów

Patryk Rajkowski zdobył srebrny medal w rywalizacji na kilometr ze startu zatrzymanego podczas zawodów Pucharu Narodów w kolarstwie torowym w Cali.

PZ
Patryk Rajkowski PAP/EPA / Sebastian Gollnow / Na zdjęciu: Patryk Rajkowski
W kwalifikacjach Patryk Rajkowski poprawił rekord życiowy - po raz pierwszy przejechał kilometr ze startu zatrzymanego w czasie poniżej minuty. Kolarz z UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik uzyskał rezultat 59.960. Najlepiej spisał się Nicholas Paul. Reprezentant Trynidadu i Tobago osiągnął 59.378. Trzecią lokatę zajął reprezentant gospodarzy, Kolumbijczyk Santiago Ramirez Morales (60.577).

W finale doszło do powtórki z eliminacji - czołowa trójka była taka sama jak we wcześniejszej fazie. Rajkowskiemu tym razem zmierzono czas 60.240. Paul miał 59.994, Morales zaś - 60.464. Na jedenastej pozycji w gronie 19 zawodników został sklasyfikowany Mateusz Miłek (63.170).

Na trzecim stopniu podium w wyścigu australijskim (eliminacyjnym) stanęła Nikol Płosaj, która - tak jak Rajowski - reprezentuje UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik. Przed brązową medalistką mistrzostw Europy 2019 znalazły się triumfatorka Yareli Acevedo Mendoza z Meksyku i Ukrainka Ksenia Fedotowa.

W trzecim dniu rywalizacji, w wieloboju, zaprezentuje się Daria Pikulik. Z kolei Rajkowski pojedzie w keirinie.

Czy Patryk Rajkowski zdobędzie medal Pucharu Narodów 2021 w keirinie?