Koniec Pucharu Świata, początek Pucharu Narodów. Trzy polskie drużyny z medalami

Trzy polskie drużyny zdobyły medale podczas zawodów Pucharu Narodów w kolarstwie torowym w Cali. Na drugim stopniu podium stanęły sprinterki oraz zespół w zmaganiach na cztery kilometry.

PZ
Marlena Karwacka Newspix / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / Na zdjęciu: Marlena Karwacka
Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zastąpiła rozgrywany dotychczas cykl Pucharu Świata zawodami Pucharu Narodów. W 2021 roku odbyły się już zmagania tego nowego formatu w Hongkongu oraz Sankt Petersburgu, ale bez udziału Biało-Czerwonych. W Kolumbii reprezentacja Polski już wystąpiła.

Srebrne medale w drużynowym wyścigu na 4000 metrów wywalczyły: Daria Pikulik, Nikol Płosaj, Wiktoria Pikulik i Nikola Wielowska, które miały czwarty czas kwalifikacji (4:31.785). W kolejnej rundzie rywalizowały z najlepszymi podczas eliminacji Niemkami i niespodziewanie okazały się lepsze (4:28.118 d0 4:28.827). Niemki zdobyły złote medale igrzysk olimpijskich w Tokio, ale w Cali wystąpiły w kompletnie innym składzie.

W finale polska ekipa została zdublowana przez Kanadę.

Na drugim stopniu podium stanęły też sprinterki: Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak. Polki osiągnęły drugie czasy we wszystkich trzech rundach (48.766, 48.575, 48.634). Triumfowały gospodynie, Kolumbijki (48.205, 47.683, 47.969). Sprint drużynowy kobiet rozgrywany jest już w nowej formule. Podczas igrzysk olimpijskich występowały jeszcze duety, od tego sezonu będą rywalizowały 3-osobowe zespoły - tak jak to jest u mężczyzn.

Brązowe medale w sprincie panów zdobyli: Mateusz Miłek, Daniel Rochna i Patryk Rajkowski, którzy uzyskali rezultaty 44.043, 43.669 i 43.830. W zmaganiach o trzecie miejsce wyraźnie pokonali Czechów (45.140). Zwyciężyli Kanadyjczycy (43.748), druga pozycja dla gospodarzy (43.836).

Żona coraz bliżej męża. Siostry Pikulik drugie na punktowanym podwójnie finiszu.

Czy reprezentant(ka) Polski zdobędzie złoty medal w konkurencji indywidualnej podczas Pucharu Narodów 2021?