Sześciokrotny medalista mistrzostw świata wreszcie pokonany przez Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / PZKol FB / Na zdjęciu: kolarstwo torowe
Facebook / PZKol FB / Na zdjęciu: kolarstwo torowe
zdjęcie autora artykułu

Daniel Rochna okazał się najlepszym sprinterem podczas tradycyjnych, grudniowych zawodów Track Cycling Challenge w Grenchen.

W kwalifikacjach sprintu najlepiej spisał się inny z Polaków - Patryk Rajkowski. Brązowy medalista mistrzostw Europy 2021 przejechał 200 metrów ze startu lotnego w czasie 9.734. Wyniki poniżej 10 sekund osiągnęli też Sebastien Vigier (9.777), Sandor Szalontay (9.897) i Daniel Rochna (9.929). W 1/8 finału Rajkowskiego wyeliminował siedemnasty w eliminacjach Jordan Castle. Do finału zakwalifikowali się Vigier oraz Rochna. Francuz podczas mistrzostw świata 2018 i 2021 oraz europejskiego czempionatu 2021 pokonał najlepszego polskiego sprintera Mateusza Rudyka.

Do wyłonienia zwycięzcy sprintu w Grenchen były potrzebne trzy przejazdy. W pierwszym Rochna minął metę o 53 tysięczne sekundy wcześniej od Vigiera. W drugiej odsłonie finału 6-krotny medalista mistrzostw świata seniorów finiszował zaledwie o 0.010 szybciej. W decydującym starciu 22-letni Polak triumfował z przewagą 0.204 sekundy nad trzecim sprinterem czempionatu globu 2021. Trzeci w tej konkurencji był Sam Ligtlee, czwarty Tomas Babek, piąty Szalontay, siódmy Rafał Sarnecki (12. w kwalifikacjach).

Vigier zwyciężył za to w finale keirinu. Drugi ukończył wyścig Aleksandr Dubczenko (+0.004), trzeci Rajkowski (+0.069), a czwarty Sarnecki (+0.090).

Natomiast jako trzeci metę scratchu minął Filip Prokopyszyn. Przed medalistą igrzysk europejskich i mistrzostw Europy 2019 znaleźli się Brytyjczycy: Ethan Vernon i Oliver Wood. Piąty finiszował Daniel Staniszewski.

W wyścigu punktowym drugi wynik uzyskał Szymon Sajnok. Więcej punktów od Polaka zdobył jedynie Wood. Sajnok zajął drugą lokatę również w wyścigu australijskim, w którym triumfował Vernon.

Z kolei w finale keirinu trzecia była Paulina Petri, czwarta Marlena Karwacka, szósta zaś Urszula Łoś. Wygrała Taky Marie Kouame.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak Lewandowski to trafił?! Kapitalny strzał!

Źródło artykułu: