"Rene Higuita, Rene Higuita" - lapsus polskiego komentatora na antenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fot. Lang Team / PAP / Sergio (a nie Rene - w kółeczku) Higuita wygrał III etap Tour de Pologne 2022.
Materiały prasowe / Fot. Lang Team / PAP / Sergio (a nie Rene - w kółeczku) Higuita wygrał III etap Tour de Pologne 2022.
zdjęcie autora artykułu

Emocje na finiszu III etapu Tour de Pologne były tak wielkie, że Marcin Lepa z Polsatu Sport pomylił... dyscypliny sportowe. I z kolarza Bory Hansgrohe zrobił legendarnego bramkarza reprezentacji Kolumbii.

Sergio Higuita - kolumbijski kolarz z grupy Bora-Hansgrohe - wygrał III etap Tour de Pologne. Sergio, a nie... Rene Higuita (czyli legendarny bramkarz reprezentacji Kolumbii), jak krzyczał do mikrofonu komentator Polsatu Sport, Marcin Lepa. "Rene Higuita, Rene Higuita" - usłyszeli nieco zdezorientowani fani kolarstwa.

Wpadkę Lepy należy wybaczyć, bowiem emocji na ostatnich metrach nie brakowało. III etap TdP był najdłuższym w tegorocznej edycji. Kolarze pokonali prawie 240 kilometrów z Kraśnika do Przemyśla. Peleton spędził grubo ponad pięć godzin w trasie. A organizator na dodatek przygotował w końcowych fragmentach trzy dość mocne podjazdy i jakby tego było mało, to na ostatnim kilometrze zawodników czekała wspinaczka z nachyleniem sięgającym w pewnym momencie ponad 15 procent.

I właśnie ta wspinaczka mocno podzieliła peleton. Higuita z wielkim grymasem na twarzy przepychał rower pod ten stromy podjazd, ale ostatecznie okazał się najmocniejszy. Wyprzedził jednego z głównych faworytów - Pello Bilbao oraz Quintena Hermansa. Grupa trzynastu najlepszych kolarzy uzyskała ten sam czas. Kolejni zanotowali już straty.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis nowej gwiazdy Barcy. Tak się przywitał z fanami

Higuita wygraną sprawił sobie miły prezent z okazji urodzin. Bo właśnie 1 sierpnia skończył 25 lat. To była jego pierwsza wygrana etapowa w TdP. W 2019 roku zakończył klasyfikację generalną na wysokiej, czwartej pozycji.

Najlepszy z Polaków? Jakub Kaczmarek zameldował się na 33. pozycji, tracąc do zwycięzcy 33 sekundy.

Koszulkę lidera przejął właśnie Higuita. O 4 sekundy wyprzedza Bilbao oraz o 6 sekund Hermansa.

We wtorek kolarze mają do przejechania prawie 180 km, z Leska do Sanoka. Na trasie kolarze będą mieli do pokonania trzy górskie premie II kategorii. To nie będzie łatwy dzień.

Czytaj także: Niespodzianka na mecie Tour de Pologne. O tych Polakach było głośno >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy polski kolarz znajdzie się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Tour de Pologne?
Tak
Nie
Trudno powiedzieć
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)