Koronawirus na Tour de Pologne. Ekipa wycofała się z wyścigu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Bas Czerwiński / Na zdjęciu: peleton Tour de Pologne
Getty Images / Bas Czerwiński / Na zdjęciu: peleton Tour de Pologne
zdjęcie autora artykułu

Grupa Alpecin-Deceuninck nie wystartuje w czwartym etapie Tour de Pologne. Zespół wycofał się z wyścigu po tym, jak u kilku przedstawicieli sztabu wykryto zakażenie koronawirusem.

W tym artykule dowiesz się o:

O zakażeniu koronawirusem grupa Alpecin-Deceuninck poinformowała za pośrednictwem Twittera. Wszystko w obawie o zdrowie kolarzy startujących w tegorocznym Tour de Pologne.

"Z przykrością informujemy, że wycofaliśmy się z Tour de Pologne po 5 przypadkach COVID w naszym zespole na miejscu. W trosce o zdrowie naszych kolarzy, ekipy i wszystkich pozostałych ekip biorących udział, postanowiliśmy - w porozumieniu z UCI i lokalnym komitetem organizacyjnym - opuścić tegoroczny wyścig" - przekazano w krótkim oświadczeniu.

W gronie zakażonych koronawirusem nie było żadnego z kolarzy startujących w TdP. Sytuacja jest jednak na bieżąco monitorowana, a zawodnicy będą przechodzić badania, by wykluczyć zakażenie.

Belgijska grupa w pierwszych trzech etapach nie osiągnęła dobrych wyników. Najlepszy wynik to dziesiąte miejsce Tobiasa Bayera na mecie w Lublinie. W składzie ekipy znalazł się m.in. Jakub Mareczko.

Czytaj także: "Rene Higuita, Rene Higuita" - lapsus polskiego komentatora na antenie Niespodzianka na mecie Tour de Pologne. O tych Polakach było głośno

ZOBACZ WIDEO: Tego zagrania nikt się nie spodziewał! Tylko bezradnie patrzyli na piłkę

Źródło artykułu: