To była fatalna kraksa. Nasza zawodniczka wyglądała jak "przybysz z kosmosu"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
Getty Images / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
zdjęcie autora artykułu

- Nie patrzę na jazdę Kasi jak nasi znajomi i kibice przez pryzmat wyniku, ale pod kątem bezpieczeństwa - mówi w rozmowie z "Faktem" Stanisław Niewiadomy. Jej córka w ostatnim czasie dokonała rzeczy wielkiej.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed tygodniem o historycznym sukcesie Katarzyny Niewiadomej pisali wszyscy. 27-letnia Polka zajęła 3. miejsce w klasyfikacji końcowej Tour de France Femmes!

Nasza zawodniczka nawiązała tym samym do sukcesu Zenona Jaskuły, który wśród panów zajął 3. miejsce w "generalce" Tour de France w... 1993 roku.

Okazuje się, że tata Niewiadomej bardziej niż na wynikach sportowych, zwraca uwagę na coś innego. - Trzymam kciuki, żeby nic jej się nie stało, żeby niepotrzebnie nie ryzykowała - przyznał w rozmowie z "Faktem".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis nowej gwiazdy Barcy. Tak się przywitał z fanami

Stanisław Niewiadomy wspomina jedną z najgorszych kraks, w jakiej udział brała jego córka. Efekt był taki, że w szpitalu córki rozpoznać nie zdołała jej mama. Wszystko miało miejsce podczas wyścigu w Czechach.

- Podczas wjazdu na Krasną Lipę Kasia była w pięcioosobowej ucieczce. I wtedy wjechał w nie motocykl z obsługi technicznej. Jadąca obok córki Włoszka miała złamaną nogę i straciła palec, który dostał się między szprychy - wspomina Niewiadomy.

Jego córka została przetransportowana do szpitala w Krakowie. Wyglądała źle. - Była strasznie opuchnięta, a do tego wysmarowana jakimiś kremami i maściami - opowiada.

- Wyglądała jak jakiś przybysz z kosmosu. Chociaż była bardzo obolała i cała w opatrunkach, to następnego dnia porobiła dziury w bandażach, żeby móc w miarę swobodnie ruszać nogami i wyjechała na trening - zakończył.

Wspomniał, że Niewiadoma nigdy się nie poddawała i jest twardym zawodnikiem, a porażki tylko motywują ją do cięższej pracy w drodze po sukcesy i zwycięstwa.

Zobacz także: Wielki sukces Brytyjczyka. Ethan Hayter wygrał Tour de Pologne Ważna informacja dotycząca Rafała Majki. Oficjalny komunikat ze strony jego klubu

Źródło artykułu: