"Przyłożył mi nóż do twarzy". Ujawnił, jaki koszmar przeżył z żoną w domu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Mark Cavendish z żoną
Instagram / / Na zdjęciu: Mark Cavendish z żoną
zdjęcie autora artykułu

- To było jak najgorszy koszmar - mówiła podczas rozprawy sądowej Peta Todd, żona Marka Cavendisha. Do domu kolarskiego mistrza świata wtargnęli złodzieje, grożąc przy tym kobiecie.

W tym artykule dowiesz się o:

Mark Cavendish to kolarski mistrz świata z 2011 roku. Sukcesy odnosił także na torze, gdzie sięgnął po trzy tytuły. Na swoim koncie ma również srebro olimpijskie w omnium.

Pod koniec listopada 2021 roku Brytyjczyk i jego żona przeżyli koszmar. Dopiero teraz, po ponad roku, zdecydowali się opowiedzieć o szczegółach podczas rozprawy w sądzie.

Do ich domu wtargnęli zamaskowani napastnicy. Jak informuje Eurosport, kolarz próbował włączyć alarm, ale w ciemności nie udało mu się tego zrobić. Po chwili został zaatakowany.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: treningi z nią dałyby popalić! Polska dziennikarka w formie

- Jeden z nich mnie trzymał, a drugi wyciągnął nóż i po prostu przyłożył mi go do twarzy - tłumaczył Cavendish. Podkreślił także, że to była broń, a nie element wyposażenia kuchni.

Do tej pory para nie wie, ilu złodziei znalazło się w ich domu. Są przekonani, że było ich więcej niż dwóch. - Jeden z nich założył mu [Cavendishowi - dop. MK] kajdanki, a drugi trzymał czarny nóż przy gardle i pytał, gdzie są zegarki - ujawniła żona kolarza, Peta Todd.

Złodzieje zdemolowali ich sypialnię, a gdy wyszli, Cavendish zawiadomił ochronę oraz policję. Tylko jeden z oskarżonych przyznał się do winy. Ich łupem padły m.in. dwa zegarki o wartości 3,7 mln złotych.

Czytaj także:Sensacyjny kandydat na trenera reprezentacji Polski! Tego nazwiska jeszcze nie byłoSetka stuknęła, a pan Mietek ciągle młody

Źródło artykułu: WP SportoweFakty