Nawet Hiszpanie piszą o wypadku na Tour de Pologne

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Tygodnik NIE / Na zdjęciu: moment wypadku
Twitter / Tygodnik NIE / Na zdjęciu: moment wypadku
zdjęcie autora artykułu

Do nietypowej sytuacji doszło podczas jednego z etapów Tour de Pologne. Na trasie wyścigu zderzyły się... trzy samochody.

W tym artykule dowiesz się o:

W wypadku brały udział samochody ekipy technicznej Vittoria, grupy Human Powered Health oraz pojazd lekarza wyścigu. Do zdarzenia doszło w momencie, gdy jeden z kolarzy zgłosił problemy ze sprzętem, przez co zatrzymał się tuż za peletonem.

Na takie zachowanie zawodnika szybko zareagował kierowca zasiadający za kółkiem samochodu grupy Human Powered Health, który zatrzymał się na drodze.

Gwałtowne hamowanie zaskoczyło jednak kierowców dwóch następnych samochodów, którzy nie zareagowali na czas, w efekcie czego doszło do poważnego zderzenia. Z informacji przekazanych przez Przegląd Sportowy Onet wynika, że najbardziej poszkodowany w całym zdarzeniu został lekarz wyścigu Piotr Leszczyński.

Medyk w wyniku wypadku doznał złamania kolana. Tym samym jego praca na Tour de Pologne dobiegła końca.

Zdarzenie to zostało odnotowane nawet w hiszpańskich mediach. Dziennikarze Eurosportu skomentowali to jako surrealistyczny wypadek.

Przypomnijmy, że po 4. etapie Tour de Pologne na czele klasyfikacji znajduje się Matej Mohoric z zapasem 10 sekund nad Rafałem Majką i Joao Almeidą. Czwarte miejsce zajmuje Michał Kwiatkowski.

Zobacz także: Karambol na trasie Tour de Pologne Oferowali kolarzom ciasteczka

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Dzieci Kardashian oszalały. Gwiazdor spełnił ich marzenie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty