Nie tak Michał Kwiatkowski wyobrażał sobie walkę o MŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
zdjęcie autora artykułu

Michał Kwiatkowski wycofał się z wyścigu ze startu wspólnego na mistrzostwach świata. 33-latek podjął dość zaskakującą decyzję.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielę odbył się wyścig ze startu wspólnego w ramach kolarskich mistrzostw świata w Glasgow. Zawody w pewnym momencie zostały przerwane w związku z protestem grupy aktywistów, którzy "przykleili" się do asfaltu (więcej TUTAJ).

Później zawodnicy przystąpili do zmagań. W tym gronie był między innymi Michał Kwiatkowski. 33-latek w ostatnich tygodniach miał niezwykle napięty terminarz, ale mimo wszystko zdecydował się na start.

Wygląda na to, że Kwiatkowski niestety nie wytrzymał trudów wyścigu. Na oficjalnej stronie internetowej mistrzostw czytamy, że doświadczony zawodnik wycofał się z zawodów, podobnie jak około 100 innych kolarzy.

Kwiatkowskiemu doskwierało zmęczenie po starach w Tour de France oraz Tour de Pologne, stąd też wycofał się około 80 km przed metą mistrzostw. Polak jeszcze nie zabrał głosu w tej sprawie. Nie da się ukryć, że wyścig w szkockim Glasgow nie stanowił dla niego priorytetu.

Alberto Bettiol miał bezpieczną przewagę nad resztą stawki. Przez dużą część wyścigu reprezentant Włoch nie miał sobie równych, ale oddał inicjatywę przeciwnikowi pochodzącemu z Holandii. Mathieu van der Poel wywalczył mistrzowski tytuł.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: była gwiazda tenisa pokazała się bez makijażu. I jak?

Czytaj więcej: Po Tour de Pologne czas na mistrzostwa świata. Czy Polacy zdobędą medale? W jego ojczyźnie szaleje żywioł. Wyjątkowy gest zwycięzcy Tour de Pologne

Źródło artykułu: WP SportoweFakty