Polacy z kontraktami w zagranicznych ekipach

Polscy kolarze w osobach Stanisława Aniołkowskiego i Filipa Maciejuka podpisali umowy z ekipami elity World Tour. Mowa o Cofidis oraz Bora-hansgrohe.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Stanisław Aniołkowski Getty Images / Luc Claessen / Stanisław Aniołkowski
"Nowy sprinter wzmacnia nasz zespół w 2024. Witamy szybkiego Polaka Stanisława Aniołkowskiego" - czytamy na platformie X (dawny Twitter) francuskiej drużyny - Cofidis.

Dla Stanisława Aniołkowskiego będzie to debiut na poziomie World Tour. Polak w rozmowie z portalem equipecofidis.com opowiedział o przenosinach do nowej ekipy.

- Mam niesamowite szczęście. To spełnienie moich marzeń i bardzo się z tego cieszę. Nie mogę się doczekać, aż będę w stanie osiągnąć cele, które sobie wyznaczyliśmy i pokazać się z jak najlepszej strony - powiedział 26-letni kolarz.

ZOBACZ WIDEO: Kontuzja Lewandowskiego. Podał nowe szczegóły

Dodajmy, że Aniołkowski z Cofidis związał się rocznym kontraktem. Podobnie jak Filip Maciejuk, który został nową twarzą Bora-Hansgrohe. 24-latek do niemieckiej ekipy przeszedł z innej drużyny z elity - Bahrain-Victorious.

"Do składu na nadchodzący sezon dołącza Filip Maciejuk. Witaj w drużynie!" - napisano na profilu Bora-Hansgrohe na platformie X.

Zobacz także:
Zareagował na komentarze z Rosji
Zakończyła sezon w wielkim stylu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×