Potrzebują 100 tys. euro. 17-latka walczy o życie

Utalentowana 17-letni kolarka walczy o życie. Jessie Munton znajduje się w śpiączce po tragicznym wypadku - w styczniu, podczas treningu, zderzyła się z samochodem. Rodzina zbiera pieniądze na jej ratowanie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Jessie Munton Instagram / Jessie Munton
Miesiąc minął od wypadku, w którym poszkodowana została Jessie Munton. Od tego czasu 17-latka przebywa na oddziale intensywnej terapii.

W 2023 roku cieszyła się z tytułu mistrzyni Republiki Południowej Afryki do lat 19 w jeździe na czas. Podczas feralnego wypadku odbywała sesję treningową.

Stan Munton jest bardzo poważny - kolarka walczy o życie. Rodzina robi co może, żeby pomóc jej w walce o powrót do normalnego życia, ale doskwierać zaczynają wysokie koszta leczenia, rehabilitacji oraz specjalistycznej opieki.

Właśnie dlatego założono specjalną zbiórkę pieniędzy. "Rodzina kolarki próbuje zebrać 100 tys. euro, aby pomóc jej w powrocie do zdrowia, ponieważ obciążenie finansowe dla jej bliskich staje się 'przytłaczające' - poinformował "The Sun".

"Jessie od miesiąca walczy o życie na OIOM-ie z poważnym uszkodzeniem mózgu" - można z kolei przeczytać na stronie zbiórki (założonej przez jej brata Byrona) w serwisie GoFundMe.

Tuż po wypadku Munton została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej, bowiem jej stan oceniono jako krytyczny.

"Kolejny etap jej podróży to co najmniej sześciomiesięczna intensywna rehabilitacja neurologiczna w specjalistycznej placówce, której koszty są znaczne" - dodano na stronie zbiórki. Do tej pory uzbierano 18 tys. euro.

"Wierzymy, że zasługuje na każdą szansę, aby nadal szerzyć radość i inspirację" - napisała rodzina 17-latki.

Zobacz także:
"Mówił nam, gdzie są fajne dyskoteki". Tragiczna śmierć w walentynki
Jako jedyny się zatrzymał. O tym geście jest głośno

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie uwierzysz. Sochan pokazał, co jadł przed meczem
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×