Uratował go kask. Nagranie mrozi krew

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / oficjalny profil Eurosportu / Chris Harper po zderzeniu z latarnią
Twitter / oficjalny profil Eurosportu / Chris Harper po zderzeniu z latarnią
zdjęcie autora artykułu

To mogło zakończyć się tragedią! Podczas czwartego etapu wyścigu Tour of the Alps fatalnie upadł Chris Harper. Kask, który miał na głowie, najpewniej uratował mu życie. Wszystko wyglądało bardzo źle.

W tym artykule dowiesz się o:

Chris Harper pędził po etapowy triumf. Niestety na jednym z zakrętów jego pogoń za zwycięstwem legła w gruzach, gdy wypadł z drogi i zatrzymał się na słupie.

Do mety Australijczyk z grupy Jayco-AlUla miał 25 kilometrów. Podczas szybkiego skrętu w lewo zaliczył jednak uślizg. Uderzył głową najpierw w krawężnik, potem w latarnię.

"Wsiadając na rower zawsze zakładajcie kask. Zawsze!" - napisano na profilu Eurosportu na platformie X, gdzie opublikowano też nagranie z tego wypadku.

"Wielce prawdopodobne, że w tym przypadku kask uratował życie Chrisowi Harperowi. Swoją drogą, mamy kolejny przykład 'świetnie' zabezpieczonej trasy" - dodano.

I nie ma wątpliwości, że kask uratował w tej sytuacji Harpera, który na całe szczęście po całym zdarzeniu szybko zaczął się ruszać, co niejako dało sygnał, że nic poważnego się nie stało. Nawet na moment nie stracił też przytomności.

Kolarz został jednak zabrany do szpitala, gdzie czekały go szczegółowe badania.

Dodajmy, że 29-latek w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour of the Alps był sklasyfikowany na 12. pozycji, mając dwie minuty straty do lidera Joanpe Lopeza.

Zobacz także: Czekały na swojego "pana". Co za sceny z mety wyścigu w Holandii Polka wygrała, on okrutnie cierpiał. "Trzy kieliszki wódki na pusty żołądek"

ZOBACZ WIDEO: Marcin Gortat zdradza, w jakim stanie zobaczył tatę. "Tak wygląda życie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (3)
avatar
JAN MOTŁOCH
19.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
4
Odpowiedz
Żadnych kasków .  Wolność to prawo mojego wyboru i nikt nie zmusi mnie abym w czymś takim uprawiał sport .Rower to przede wszystkim sprzęt sportowy ,a nie pojazd .  
avatar
JAN MOTŁOCH
19.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
6
Odpowiedz
Jeżdżę bez kasku i nigdy go nie będę miał bo tak lubię ,miałem ciężką kraksę i jakoś głowa cała ,a fiknąłem dwa kozły w powietrzu z lądowaniem na asfalcie.Bez przesady .  
avatar
milcow kuzniecow
18.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Koleiny