Polka wygrała, on okrutnie cierpiał. "Trzy kieliszki wódki na pusty żołądek"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dario Belingheri / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
Getty Images / Dario Belingheri / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
zdjęcie autora artykułu

Katarzyna Niewiadoma odniosła wielki sukces. Polka wygrała wyścig o Strzałę Walońską. I zrobiła to w wielkim stylu. Pogratulował jej Michał Kwiatkowski, który napisał o trudnych warunkach na trasie.

W tym artykule dowiesz się o:

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o sukcesach Katarzyny Niewiadomej. Najpierw Polka zajęła drugie miejsce w prestiżowym Wyścigu Dookoła Flandrii. To najlepszy wynik w historii startów naszych reprezentantów w tej imprezie.

Wysoką formę Niewiadoma potwierdziła w Walońskiej Strzale kobiet. To właśnie reprezentantka Polski okazała się najlepsza w całej stawce. Jako pierwsza zameldowała się na szczycie Mur de Huy, czyli jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów, jeżeli chodzi o jednodniowe zmagania.

Po pokonaniu prawie 145 kilometrów na ostatnich metrach o końcowy triumf walczyła nieliczna grupa, z której najlepsza okazała się Polka. Jej sukces został doceniony w kolarskim świecie.

Na świetny wynik Niewiadomej zareagował Michał Kwiatkowski. Polak także wystartował w Walońskiej Strzale, gdzie panowały bardzo trudne warunki. "Kwiato" podsumował je w mediach społecznościowych.

"Jeśli chcesz zrozumieć szok, jaki przeżyło moje ciało po dzisiejszej burzy we Fleche, wyobraź sobie, że wypijam trzy kieliszki wódki na pusty żołądek. Efekt pojawia się w ciągu milisekund. Jednak niektórym jeźdźcom udało się przeżyć. Ogromny szacunek dla zwycięzców: Stephena Williamsa i Katarzyny Niewiadomej" - napisał.

Dodajmy, że Kwiatkowski nie ukończył prestiżowego wyścigu.

Czytaj także: Nie odzywała się przez 5 lat. Podpaliła internet słowami o muzułmanach Rosjanin publicznie zakpił z szefa MKOl. Oburzające słowa

ZOBACZ WIDEO: Marcin Gortat przyjechał do umierającego ojca. "Myślę, że tata mnie rozpoznał"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty