Spadł mu łańcuch. Nie do wiary, co zrobił

Słoweniec Aljaz Turk był jednym z bohaterów 1. etapu wyścigu Tour of Turkiye. Kolarz nie tylko uczestniczył w ucieczce, ale wcielił się też w... rolę mechanika!

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Aljaz Turk podczas naprawy łańcucha Twitter / Eurosport_PL / Na zdjęciu: Aljaz Turk podczas naprawy łańcucha
Fabio Jakobsen (Team dsm-firmenich PostNL) wygrał w niedzielę (21.04) pierwszy etap Tour of Turkiye (59. edycji Wyścigu Dookoła Turcji). Sprinterski etap toczył się na trasie wokół Antalyi (134,7 km).

27-letni Holender świetnie rozegrał finisz z peletonu. Wcześniej przez wiele kilometrów na czele wyścigu znajdowali się uciekinierzy. W siedmioosobowej grupie kręcili m.in. Polak Tomasz Budziński i Słoweniec Aljaz Turk (Adria Mobil).

Słoweński kolarz zaimponował obserwatorom, kiedy podczas jazdy założył spadający łańcuch w swoim rowerze. 19-latek nie musiał się zatrzymywać, by zrobić to szybko i bardzo sprawnie (patrz wideo poniżej).

"Aljaz Turk pokazał, że zawodowy kolarz może też być mechanikiem. Naprawa łańcucha prima sort" - skomentowano na profilu Eurosportu w serwisie X, gdzie zamieszczono wideo z trasy 1. etapu Tour of Turkiye.

Kolarz-mechanik na mecie w Antalyi zameldował się na 83. miejscu z tym samym czasem, co zwycięzca etapu i lider wyścigu.

Zobacz:
Czekały na swojego "pana". Co za sceny z mety wyścigu w Holandii
Pokonywał bruki niczym czołg. Niesamowity rajd podczas wyścigu Paryż-Roubaix

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kompromitacja gwiazdora. Ten sport nie jest dla niego


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×