Niewiadoma o włos od kolejnego zwycięstwa. Nie zgadniesz, ile jej zabrakło

Katarzyna Niewiadoma była blisko wygrania drugiego klasyku na przestrzeni tygodnia. Polka jeszcze prowadziła na około 100 metrów przed metą wyścigu Liege-Bastogne-Liege. Co się stało potem? Zobaczcie na nagraniu.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
100 metrów do mety Katarzyna Niewiadoma jeszcze na prowadzeniu Twitter / Eurosport / 100 metrów do mety. Katarzyna Niewiadoma jeszcze na prowadzeniu

Wysoką formę w pierwszej części tego sezonu prezentuje Katarzyna Niewiadoma. W środę doświadczona kolarka wygrała prestiżową Strzałę Walońską kobiet. Relację z wyścigu przeczytasz TUTAJ.

Cztery dni później najlepsze kolarki na świecie znów stanęły na starcie belgijskiego klasyka, tym razem Liege-Bastogne-Liege.

Mimo że czasu na regenerację nie było zbyt dużo, Katarzyna Niewiadoma znów odegrała jedną w pierwszoplanowych ról w jednodniowym klasyku. Na około 100 metrów przed metą wydawało się nawet, że nasza reprezentantka znów może triumfować.

Kilometr przed metą Niewiadoma zaatakowała, ale nie była w stanie utrzymać takiego tempa do samej finiszowej kreski. Mniej więcej 100 metrów przed metą straciła prowadzenie i ostatecznie nie stanęła nawet na podium, zajmując 5. miejsce.

Rywalizację wygrała Australijka Grace Brown.

Zobaczcie ostatnie metry wyścigu i walkę o zwycięstwo Katarzyny Niewiadomej: ZOBACZ WIDEO: Najpierw "piętka", a potem taka "perełka"! Cudownie przymierzył z 16 m
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×