Wielkie ściganie dla Rity Malinkiewicz

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Dariusz Faron / W czerwcu 2020 r. Rita Malinkiewicz miała bardzo poważny wypadek.
WP SportoweFakty / Dariusz Faron / W czerwcu 2020 r. Rita Malinkiewicz miała bardzo poważny wypadek.
zdjęcie autora artykułu

Już 18 maja w Puszczy Niepołomickiej odbędą się pierwsze mistrzostwa branży budowlanej w kolarstwie szosowym - impreza charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony m.in. na pomoc kolarce Ricie Malinkiewicz.

W tym artykule dowiesz się o:

1 czerwca 2020 r. w Malinkiewicz i jej przyjaciółkę Katarzynę Konwę podczas treningu kolarskiego wjechał samochód. Zawodniczki w ciężkim stanie trafiły do szpitala. 28-latka ponad dwa miesiące była w śpiączce.W lipcu 2023 r. Malinkiewicz opowiadała o głośnym wypadku na łamach WP SportoweFakty.

- Po odzyskaniu świadomości nie poznałam własnej mamy. Nie wiedziałam nawet, kiedy się urodziłam - mówiła nam zawodniczka, która ciągle walczy o powrót do zdrowia.

Okazją do pomocy kolarce będą mistrzostwa branży budowlanej w kolarstwie szosowym, które odbędą się już 18 maja w Puszczy Niepołomickiej. Impreza będzie miała charakter charytatywny. Hasło wydarzenia brzmi: "pomaganie buduje".

- Honorowy start peletonu (na ten moment na liście startowej już ponad 180 zarejestrowanych zawodników) nastąpi o godz. 10:10 spod siedziby firmy SMAY w Podłężu, a pilotować będą go nasi mistrzowie: Rafał Sonik i Tomasz Marczyński. Zawodnicy pokonają pętlę o długości 12,5 km, panie pięciokrotnie, a panowie siedmiokrotnie - mówi organizatorka wydarzenia, Agata Gibek.

Po ściganiu rozpocznie się część uroczysta.

- Podczas kolacji przeprowadzimy licytację wielu wspaniałych emocji i fantów, m.in. dzień z Czesławem Langiem na tegorocznym Tour de Pologne, szkolenie offroadowe z Rafałem Sonikiem czy szkolenie z jazdy sportowej z Jakubem Colinem Brzezieńskim i Bartkiem Ostałowskim - dodaje Gibek.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

[b][url=https://www.smay.pl/mistrzostwa-polski-branzy-budowlanej-w-kolarstwie-szosowym-2024/]

Plakat imprezy
Plakat imprezy

[/url][/b]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty