Gracia - Orlova: Dzień 3.: Vos znów zwycięska

Marianne Vos w Kuźni Raciborskiej, a Ina Teutenberg w Czechowicach-Dziedzicach okazały się najlepsze podczas trzeciego - przedostatniego - dnia wyścigu Gracia - Orlova. Liderką wyścigu pozostała Vos.

Mateusz Martyniak

Etap w Kuźni Raciborskiej rozpoczął się planowo w sobotę o godzinie 9. Wtedy to właśnie wystartowała pierwsza zawodniczka z 86 startujących. Zawodniczki startowały w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc w klasyfikacji generalnej, dlatego też jako ostatnia wystartowała Marianne Vos. Pogoda nie była idealna, ale na szczęście obyło się bez deszczu. Ten spadł dopiero po zakończeniu etapu.

Dekoracja najlepszych zawodniczek miała miejsce około godziny 11:10. Najlepsza okazała się wspomniana Marianne Vos z ekipy DSB Bank, wyprzedzając Ine Tautenberg i Alexis Rhodes z High Road Team. Miejsca 4-6 zajęły kolejno: Charlotte Becker, Trinie Schmidt i Lada Kozlikova. Jedyna Polka Anna Harkowska zajęła 33. miejsce. Po dekoracji zawodniczki udały się do Czechowic-Dziedzic, by tam o 17 wystartować w przedostatnim etapie.

W Czechowicach-Dziedzicach zawodniczki miały do pokonania dystans 66,7 km. Najlepsza okazała się Niemka Ina Teutenberg, wyprzedzając dwie zawodniczki z DSB Banku - o jedną sekundę Adrie Visser, a o minutę i jedną sekundę liderkę wyścigu - Marianne Vos. Wysokie, czwarte miejsce, zajęła Szwedka z High Road Team - Emilia Fahlin, mając ten sam czas co Vos i dużo innych zawodniczek. Anna Harkowska została sklasyfikowana na odległym, 63. miejscu.

Liderką wyścigu pozostaje Marianne Vos, która o 2 minuty i 21 sekund wyprzedza Luise Keller z High Road Team. Trzecia jest Natalia Bojarskaja ze stratą 7 minut i 18 sekund. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce okupuje Team High Road, wyprzedzając o 7 minut i 23 sekundy drużynę narodową z Rosji. Ekipa Marianne Vos - DSB Bank - zajmuje w tej klasyfikacji 5. miejsce.

Kolejny etap, a zarazem ostatni, odbędzie się w Orlovej, w Czechach. Tam zawodniczki mają do pokonania 100,2 km. Start o godzinie 11:00 w niedzielę