Vacansoleil Grand Prix MTB: Dobry dzień ekipy JBG-2, wśród kobiet najlepsza Amerykanka McConneloug

Przedstawiciele grupy JBG-2 zajęli trzy z sześciu miejsc na podium najważniejszych kategorii - elity mężczyzn i kobiet, w edycji inauguracyjnej tegoroczny wyścig Vacansoleil Grand Prix MTB. Pod nieobecność największej faworytki, Mai Włoszczowskiej, wśród kobiet triumfowała Amerykanka Marry McConneloug, z kolei w wyścigu panów - Adrian Brzózka.

Mateusz Stępień

McConneloug, która przed tygodniem zajęła trzecie miejsce w wyścigu Maja MTB Race, została w Polsce specjalnie po to, by pojechać w Bielawie na inaugurację Vacansoleil Grand Prix MTB. Amerykanka dotarła do mety przed Anną Szafraniec z grupy JBG-2, oraz reprezentującą CCC Polkowice Paulą Gorycką. W wyścigu nie wystartowała największa faworytka - Maja Włoszczowska(CCC). Złota medalistka ostatnich mistrzostw Europy z Zoetermeer, przed sobotnią imprezą trochę chorowała, a ewentualny występ przy niesprzyjającej pogodzie, mógłby pogorszyć stan zdrowia naszej najlepszej specjalistki od kolarstwa górskiego.

W elicie mężczyzn najlepiej zaprezentował się Adrian Brzózka ( JBG-2). 23-latek sprawił tym samym niespodziankę, wyprzedzając drugiego Marka Konwę (Elettroveneta - Corratec) i kolegę z grupy, triumfatora dziesięciu z dotychczasowych 14 edycji wyścigów Grand Prix - Marka Galińskiego.

Wyniki I edycji Vacansoleil Grand Prix MTB 2010 - Bielawa:(najważniejsze wyścigi)