Polak zwycięzcą XXIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów w Grudziądzu!

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Mateusz Mikulicz wygrał rozgrywany w Grudziądzu XXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza. Drugą lokatę zajął reprezentant Belgii - Rob Leemans. Trzecią lokatę wywalczył Michał Michciński. Natomiast ostatni etap wyścigu wygrał Patryk Komisarek.

W tym artykule dowiesz się o:

Młodzi kolarze, którzy pojawili się na wyścigu kolarskim w Grudziądzu mieli do przejechania 5 etapów. Zawodników mogli podziwiać mieszkańcy m.in.: Gruty, Łasina, Jabłonowa Pomorskiego, Świecia nad Wisłą oraz Grudziądza.

Na ostatnim etapie kolarze mieli do przejechania 109,5 km. Peleton miał do pokonania 3 rundy po drogach Powiatu Grudziądzkiego. Losy zwycięstwa etapowego oraz wygranej w klasyfikacji generalnej toczyły się do ostatnich metrów. Przewagi pomiędzy zawodnikami były bardzo małe. Na trasie nie brakowało ucieczek.Zdarzały się również kraksy.

Ostatecznie linię mety jako pierwszy przejechał Patryk Komisarek, a za jego plecami na metę wpadł Mateusz Mikulicz. Drugie miejsce dało zawodnikowi z Grudziądza wygraną w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów. Dobrą postawę zaprezentowali Reprezentanci Drużyny Narodowej Czech, którzy zajęli miejsca 3-6. Mikulicz swoim zwycięstwem przerwał dobrą passę zawodników zagranicznych, którzy przez ostatnie 3 lata wygrywali w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów rozgrywanym w Grudziądzu.