Vuelta a Espana: Czasówka dla Tony'ego Martina, Alberto Contador liderem

Tony Martin wygrał jazdę indywidualną na czas do miejscowości Borja. 10. etap był katastrofalny dla Nairo Quintany, który stracił koszulkę lidera na rzecz Alberto Contadora.

Po dniu przerwy kolarze wznowili rywalizację na trasie blisko 37-kilometrowej czasówki. Początkowe 11 km prowadziło w górę pod podjazd III kategorii Alto del Moncayo, następnie stopniowo w dół do miejscowości Borja. Pierwszy wystartował Matteo Pelucchi, a ostatni dotychczasowy lider Nairo Quintana.
Profil jazdy indywidualnej na czas był wymagający, jednak nie utrudnił walki o zwycięstwo czołowym specjalistom w tej dziedzinie na świecie. Najlepszy czas - 47' 02'' uzyskał Tony Martin z Omegi Pharma-Quick Step. Niemiec umiejętnie rozłożył siły i w drugiej części czasówki odrobił straty poniesione na wzniesieniu. Trzykrotny mistrz świata wyprzedził Fabiana Cancellarę i Rigoberto Urana.

Czwarte miejsce zajął Alberto Contador, który został największym zwycięzcą dnia na wyścigu Vuelta a Espana. Hiszpan był bardzo dobrze dysponowany i uzyskał przewagę nad wszystkimi groźnymi rywalami w generalce. Nowy lider ma 27 sekund zapasu nad Alejandro Valverde i 59 sekund nad Uranem. Dotychczasowy posiadacz czerwonej koszulki - Quintana nie zmieścił się w jednym z pierwszych zakrętów na zjeździe, podniósł się po upadku, ale dojechał na metę ze znaczną stratą i wypadł poza dziesiątkę w generalce.

Najwyższą lokatę z tria Polaków zajął 30. na mecie Przemysław Niemiec, który przyjechał ze stratą około 2 minut do Martina i awansował na 23. miejsce w klasyfikacji całego wyścigu. Maciej Bodnar ukończył czasówkę na 47. miejscu, a Karol Domagalski na 100.