John Degenkolb czwarty raz najlepszy na etapie wyścigu Vuelta a Espana 2014

John Degenkolb wygrał siedemnasty etap wyścigu Vuelta a Espana (Ortiguera - La Coruna), który liczył 190 kilometrów. Liderem klasyfikacji generalnej nadal jest Alberto Contador.

Piotr Ziemka

John Degenkolb po raz czwarty zwyciężył etap VaE w 2014 roku. Najszybszy był również na czwartym, piątym oraz dwunastym odcinku zmagań. W sumie Degenkolb ma już w dorobku dziewięć triumfów we Vuelcie, bo pięciokrotnie triumfował w 2012 roku. Drugi do mety dojechał Michael Matthews, a trzeci - Fabian Cancellara.

63. lokatę zajął najlepszy z Polaków - Maciej Bodnar. 68. był Przemysław Niemiec, a 80. - Karol Domagalski

W klasyfikacji generalnej Alberto Contador ma minutę i 36 sekund przewagi nad drugim zawodnikiem, którym jest Alejandro Valverde. Niemiec zajmuje 29. pozycję. W klasyfikacji górskiej zwycięzca piętnastego etapu plasuje się na czwartym miejscu z dorobkiem 20 punktów. Na czele znajduje się Luis Leon Sanchez (53).

Z powodów zdrowotnych z wyścigu wycofali się Rigoberto Uran i Haimar Zubeldia.