Kamil Gradek trzeci w Tour of China II

Kamil Gradek zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pięcioetapowego wyścigu Tour of China II. Zawodnik grupy BDC MarcPol wygrał rozgrywany od 30 sierpnia do 5 września Tour of China I.

Piotr Ziemka

Kamil Gradek najlepiej spisał się na trzecim etapie Tour of China II. Uplasował się wtedy na drugiej pozycji. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Borys Szpliewski (Rosja/RTS Santic Racing), a drugie - Milan Kadlec (Czechy/Dukla Praga). Kadlec stracił do zwycięzcy 8 sekund, Gradek natomiast - 9.

W czołowej dwudziestce znalazło się trzech kolarzy BDC MarcPol. Na dwunastej pozycji sklasyfikowano Pawła  Bernasa, a na dziewiętnastej - Adama  Stachowiaka. 31. był Adrian Banaszek, 53. Robert Radosz, a 92. Błażej Janiaczyk. Rywalizację ukończyło 109 zawodników.

Grupa BDC wygrała klasyfikację drużynową. W rankingu punktowym najlepszy okazał się Szpilewski (75 punktów). Szósty był Banaszek (30), a ósmy - Gradek (24).