Tour of Beijing: Michał Gołaś wygrał klasyfikację górską

Zdjęcie okładkowe artykułu: Kolarze na trasie
Kolarze na trasie

Polak [tag=7283]Michał Gołaś[/tag] (Omega Pharma - Quick Step) wygrał klasyfikację górską zakończonego właśnie wyścigu Tour of Beijing. Zwycięzcą imprezy został [tag=11752]Philippe Gilbert[/tag].

Chiński wyścig składał się z pięciu etapów, a kolarze mieli do przejechania łącznie 764 km.

Gołaś wygrał klasyfikację górską dzięki fenomenalnej jeździe na trzecim etami, na trasie którego "zgarnął" 43 z 48 możliwych do zdobycia punktów. W klasyfikacji generalnej całego wyścigu kolarz Omega Pharma - Quick Step zajął 49. miejsce ze stratą do zwycięzcy wynoszącą ponad 9 minut. [ad=rectangle] Wyniki Tour of Beijing: 1. Philippe Gilbert 17:59:57 2. Daniel Martin +3 sek. 3. Johan Chaves Rubio +9 4. Rui Faria Da Costa +11 5. Sergey Chernetski +23 6. Warren Barguil +23 ... 49. Michał Gołaś +9:04