Michał Kwiatkowski wygrał prolog Paryż - Nicea!

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
East News / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
zdjęcie autora artykułu

Michał Kwiatkowski wygrał prolog wyścigu Paryż - Nicea. Polak o niecałą sekundę wyprzedził Australijczyka, Rohana Dennisa.

W tym artykule dowiesz się o:

Mistrz świata do udziału w wyścigu przystępował jako jeden z faworytów. Tego, że Kwiatkowski wielką formą pokaże już na pierwszym etapie, spodziewało się jednak niewielu. Miejsce w ścisłej czołówce wydawało się obowiązkiem, walkę o pierwsze miejsce stoczyć mieli jednak Rohan Dennis, Tony Martin oraz Bradley Wiggins. Mocarzy peletonu ostatecznie pogodził nasz zawodnik. [ad=rectangle] Polak nad najgroźniejszymi rywalami w klasyfikacji generalnej nadrobił po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt sekund. Ponad pół minuty za Kwiatkowskim na metę dotarł Rafał Majka.

Podczas trzech najbliższych etapów pole do popisu będą mieli sprinterzy. W góry peleton wjedzie dopiero w czwartek, kiedy etap zakończy podjazd pod Croix de Chaubouret. Dzień później swoich sił spróbują specjaliści od klasyków, a w sobotę kolarzy na metę poprowadzi długi, dwudziestokilometrowy zjazd. Wyścig zakończy niedzielna jazda indywidualna na czas.

Paryż - Nicea to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w kolarskim kalendarzu. W poprzednich latach wygrywali go między innymi Wiggins, Richie Porte, Carlos Betancur i Alberto Contador. Kwiatkowski tej wiosny w wyścigu debiutuje.

Wyniki

M.ZawodnikKrajGrupaCzas
1.Michał KwiatkowskiPolskaEtixx-Quick Step07' 40''
2.Rohan DennisAustraliaBMC+ 00' 00''
3.Tony MartinNiemcyEtixx-Quick Step+ 00' 07''
4.Luis Leon SanchezHiszpaniaAstana+ 00' 10''
5.Lars BoomHolandiaAstana+ 00' 10''
...
86.Michał GołaśPolskaEtixx-Quick Step+ 00' 35''
94.Rafał MajkaPolskaTinkoff Saxo+ 00' 36''
98.Paweł PoljańskiPolskaTinkoff Saxo+ 00' 37''
Źródło artykułu: