MŚ: Siódme miejsce Katarzyny Niewiadomej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Kolarze na trasie
Kolarze na trasie
zdjęcie autora artykułu

Katarzyna Niewiadoma zajęła siódme miejsce w wyścigu szosowym elity kobiet na mistrzostwach świata. Złoty medal zdobyła Brytyjka Elizabeth Armitstead.

W tym artykule dowiesz się o:

O podziale krążków rozstrzygnął finisz z dziewięcioosobowej grupy. Niewiadoma dała się zamknąć rywalkom, co uniemożliwiło jej skuteczną walkę na ostatnich metrach. "Kreskę" jako pierwsza minęła Armitstead. Za jej plecami na metę wpadły Anna van der Breggen oraz Megan Guarnier.

Jedną z bohaterek dnia była inna Biało-Czerwona, Małgorzata Jasińska. Mistrzyni Polski piętnaście kilometrów przed metą wyrwała się z czołowej grupy i przez kilka minut przewodziła wyścigowi. Peleton złapał uciekinierki dopiero na przedostatnim podjeździe. 31-latka ukończyła mistrzostwa świata na dwudziestym pierwszym miejscu.

Dalsze lokaty zajęły pozostałe Polki: Eugenia Bujak (czterdziesta druga), Anna Plichta (pięćdziesiąta druga), Monika Zur (sześćdziesiąta piąta) oraz Monika Brzeźna (siedemdziesiąta). Wyścigu nie ukończyła Katarzyna Wilkos. Młoda zawodniczka na jednej z pierwszych pętli brała udział w kraksie.

Wyniki wyścigu szosowego kobiet elity

Źródło artykułu: