Kolarz polskiej grupy Verva ActiveJet trzeci na mistrzostwach Hiszpanii

Jordi Simon z polskiej grupy Verva ActiveJet zajął trzecie miejsce na mistrzostwach Hiszpanii w kolarstwie. Zawodnicy przejechali 194 kilometry i 400 metrów.

Piotr Ziemka
Kolarze na trasie / Kolarze na trasie

Start i metę zlokalizowano w Alicante. Zwyciężył Jose Rojas Gil. Kolarz zespołu Movistar uzyskał czas 4:45:22. Rojas zdobył mistrzostwo Hiszpanii seniorów w wyścigu ze startu wspólnego również w 2011 roku. Siedem sekund po triumfatorze do mety w Alicante dojechali Angel Vicioso (Katiusza) oraz Jordi Simon (Verva ActiveJet).

Czwartą lokatę zajął Alejandro Valverde (Movistar). Oprócz obrońcy mistrzowskiego tytułu, w gronie 23 zawodników, którzy stracili do Rojasa 13 sekund był też Victor de la Parte. Zawodnik polskiej grupy CCC Sprandi Polkowice został sklasyfikowany na 24. pozycji.

Czwartkową jazdę indywidualną na czas wygrał zwycięzca Tour de Pologne 2015 - Jon Izagirre. Na drugim stopniu podium stanął Jonathan Castroviejo, na trzecim zaś - Valverde.