Marcel Kittel najlepszy w Dubaju

Marcel Kittel (Quick-Step Floors) wygrał pierwszy etap wyścigu Dubaj Tour. Niemiec na finiszu wyprzedził Dylana Groenewegena (Team LottoNL-Jumbo) i Marka Cavendisha (Dimension Data).

Kamil Kołsut
Na płaskiej, 181-kilometrowej trasie, najlepsi sprinterzy świata mieli pole do popisu. Drugi zawodnik klasyfikacji punktowej ubiegłorocznego Tour de France w pokonanym polu pozostawił także między innymi Johna Degenkolba (Trek-Segafredo), Sachę Modolo (UAE Abu Dhabi) oraz Elię Vivianiego (Team Sky).

Czterdzieste drugie miejsce zajął Karol Domagalski (One Pro Cycling), a czterdziesty siódmy był Michał Gołaś (Team Sky). Obaj Polacy do mety dojechali w takim samym czasie, jak Kittel.

We wtorek kolarze pokonają 188-kilometrowy płaski odcinek z Dubaju do Ras al Khaimah. Wyścig zakończy się 4 lutego. Rok temu wygrał go Kittel.