MŚ Pruszków: Duńczycy mistrzami wyścigu na dochodzenie

Duńczycy, w takim samym zestawianiu, jak gdy zdobywali srebro na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, wywalczyli w piątek złoty medal drużynowego wyścigu na dochodzenie.

Wyścig finałowy, w którym Casper Jorgensen, Jens Erik Madsen, Michael Moerkoev i Alex Rasmussen stoczyli pasjonującą walkę z Australijczykami, stał na bardzo wysokim poziomie. Obie ekipy zeszły poniżej 4 minut. W eliminacjach udało się to tylko przyszłym mistrzom świata.

Po raz pierwszy medalu w drużynowej konkurencji nie zdobyli Brytyjczycy, obrońcy tytułu, którzy przegrali wyścig o trzecie miejsce z reprezentacją Nowej Zelandii.

Polska czwórka: Dawid Głowacki, Piotr Kasperkiewicz, Adrian Kurek i Jakub Średziński wynikiem 4:13.454 min. zajęła ostatnie miejsce w stawce trzynastu zespołów.