Gorka Izagirre triumfatorem 8. etapu Giro d'Italia, Bob Jungels nadal liderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / 	PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO /
PAP/EPA / PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO /

Gorka Izagirre jako pierwszy minął linię mety ósmego etapu wyścigu Giro d'Italia 2017. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Bob Jungels.

Na trasie ósmego odcinka setnej edycji wyścigu Giro d'Italia umiejscowiono dwie górskie premie - pierwsza miała drugą kategorię, następna zaś - czwartą. Na obu triumfował Luis Leon Sanchez. Etap kończył się podjazdem liczącym 1500 metrów (średnie nachylenie 5,7 procent). Zwyciężył Gorka Izagirre.

Drugą lokatę zajął Giovanni Visconti. Kilometr przed metą w czołówce był jeszcze Valerio Conti, który jednak upadł na zakręcie. Wtedy na czele znalazł się Izagirre. Kolarz z drużyny Movistar zachował prowadzenie już do końca. Visconti finiszował pięć sekund po triumfatorze.

Sanchez też minął metę przed grupą, w której było między innymi dziesięciu czołowych zawodników klasyfikacji generalnej. Hiszpan z zespołu Astana uplasował się ostatecznie na trzeciej pozycji. Najlepszą dziesiątkę zamknął jadący w różowej koszulce lidera Bob Jungels.

W pierwszej ucieczce dnia jechało szesnastu zawodników, w tym Maciej Paterski i Branisław Samojłow z zespołu CCC Sprandi Polkowice. Najwyżej spośród "Pomarańczowych" na mecie został sklasyfikowany jednak Jan Hirt. Czech był 36.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Bob Jungels będzie liderem klasyfikacji generalnej po dziewiątym etapie Giro d'Italia 2017?