Koen Bouwman triumfatorem trzeciego etapu wyścigu Criterium du Dauphine

Koen Bouwman wygrał trzeci etap zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Criterium du Dauphine 2017. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Thomas De Gendt.

Piotr Ziemka
Trzeci etap wyścigu Criterium du Dauphine liczył 184 kilometry. Start nastąpił w Le Chambon-sur-Lignon. Na trasie były cztery górskie premie: trzy miały czwartą kategorię, a jedna trzecią. Wszystkie wygrał jeden z sześciu uciekinierów - Holender Koen Bouwman.

Peleton nie zdołał doścignąć uciekających zawodników. Bouwman jako pierwszy minął też linię mety w Tullins. Drugą lokatę zajął Evaldas Siskevicius. Trzeci był Frederik Backaert. Na siódmej pozycji uplasował się Arnaud Demare. Zwycięzca drugiego, poniedziałkowego etapu finiszował najszybciej z peletonu, który stracił do czołowej szóstki 11 sekund.

Na 39. miejscu sklasyfikowano Michała Kwiatkowskiego. Przodownictwo w klasyfikacji generalnej zachował Thomas De Gendt. W środę zostanie rozegrana jazda indywidualna na czas o długości 23,5 kilometra. Ostatni, ósmy etap odbędzie się w niedzielę.

21. Michał Kwiatkowski Polska Sky +1:09

Czy Thomas De Gendt będzie liderem klasyfikacji generalnej po środowej jeździe indywidualnej na czas?