Katarzyna Niewiadoma liderką OVO Energy Women's Tour po trzech etapach

Chloe Hosking wygrała trzeci etap wyścigu OVO Energy Women's Tour. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachowała Katarzyna Niewiadoma.

Piotr Ziemka
Katarzyna Niewiadoma Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
Trzeci etap był najdłuższym w OVO Energy Women's Tour. Zawodniczki miały do przejechania 151 kilometrów z Atherstone do Royal Leamington Spa. W pięcioosobowej ucieczce była Małgorzata Jasińska z zespołu Cylance Pro Cycling. Mistrzyni Polski z lat 2009, 2010 i 2015 zajmowała trzecią lokatę na dwóch podjazdach drugiej kategorii (113. kilometr oraz 124.). Na obu tych premiach triumfowała Cecilie Ludwig.

Uciekinierki zostały złapane, kiedy do końca pozostawało 5 kilometrów. Zwyciężyła Australijka Chloe Hosking z ekipy Ale Cipollini. Jako druga metę minęła Alice Barnes. Trzecia finiszowała Ellen van Dijk. Na 25. pozycji uplasowała się Katarzyna Niewiadoma. Czas 3 godziny, 57 minut i 10 sekund uzyskało 45 czołowych kolarek. 29. była Jasińska. 89. lokatę zajęła Anna Plichta (4 minuty i 28 sekund straty do peletonu).

W sobotę zostanie rozegrany etap z Chesterfield do Derbyshire o długości 133 km. Wyścig zakończy się w niedzielę w Londynie.

61. Anna Plichta Polska WM3 Energie +13:24

Czy Katarzyna Niewiadoma będzie liderką klasyfikacji generalnej po sobotnim etapie?