Katarzyna Niewiadoma utrzymała prowadzenie w wyścigu OVO Energy Women's Tour

Australijka Sarah Roy z zespołu Orica-Scott wygrała czwarty etap wyścigu OVO Energy Women's Tour. Liderką klasyfikacji generalnej pozostała Katarzyna Niewiadoma.
Piotr Ziemka
Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu w biało-czerwonym stroju Katarzyna Niewiadoma

W sobotę do przejechania były 123 kilometry z Chesterfield do Derbyshire. Na trasie znalazły się dwie górskie premie. Pierwszą (26. kilometr) wygrała Elisa Longo Borghini. Na drugiej zwyciężyła Shara Gillow. Katarzyna Niewiadoma na obu tych podjazdach była czwarta. W klasyfikacji górskiej Polka zajmuje trzecią lokatę z dorobkiem 24 punktów. Prowadzi Audrey Ragot, która zdobyła 31 "oczek".

Etap wygrała Sarah Roy. Sekundę po triumfatorce metę minęła Christine Majerus. Kolarka zespołu Boels-Dolmans awansowała w klasyfikacji generalnej z siódmej pozycji na drugą. Trzecią lokatę zajęła Leah Kirchann, która straciła do zwycięskiej Australijki pięć sekund. Kanadyjka plasuje się na trzeciej pozycji również w "generalce". Niewiadoma została sklasyfikowana na dwudziestej pozycji (22 sekundy straty). 27. była Małgorzata Jasińska (+0:28), 54. zaś - Anna Plichta (+15:55).

Niewiadoma ma 85 sekund przewagi w klasyfikacji generalnej nad drugą zawodniczką. W niedzielę odbędzie się ostatni, piąty etap ze startem i metą w Londynie.