Rohan Dennis zwycięzcą prologu Tour de Suisse, Tom Dumoulin na piątym miejscu

Od liczącego sześć kilometrów prologu ze startem i metą w Cham rozpoczął się zaliczany do cyklu UCI World Tour wyścig Tour de Suisse.

Piotr Ziemka
PAP/EPA / JAVIER LIZON
Dwie czołowe pozycje zajęli kolarze zespołu BMC. Triumfował Rohan Dennis, który uzyskał czas 6 minut i 24 sekundy. Drugie miejsce zajął Stefan Kueng. Szwajcar minął metę z wynikiem 6:32. Na trzeciej pozycji uplasował się Matthias Braendle. Piąty był zwycięzca Giro d'Italia 2017 - Tom Dumoulin.

Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany 18. Maciej Bodnar. Najlepiej spośród zawodników startującej w Tour de Suisse z "dziką kartą" grupy CCC Sprandi Polkowice spisał się Adrian Kurek, który miał 35. rezultat.

Wyścig Dookoła Szwajcarii 2017 zakończy się w niedzielę 18 czerwca jazdą indywidualną na czas o długości 28,6 km.