Domenico Pozzovivo zwycięzcą szóstego etapu i liderem wyścigu Tour de Suisse

Domenico Pozzovivo wygrał szósty etap wyścigu Tour de Suisse 2017. Włoch z zespołu AG2R La Mondiale został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Szósty etap wyścigu dookoła Szwajcarii liczył 166 kilometrów i 700 metrów. Na trasie z Locarno do La Punt były dwa, długie podjazdy z kategorią HC: San Bernandino (30,5 kilometra długości, 2012 metrów nad poziomem morza i 5,2 procent średniego nachylenia) oraz Albula Pass (25,3 km, 2315 metrów n.p.m. i 5,3 procent). Ze szczytu ostatniej górskiej premii do mety pozostawało 9 kilometrów zjazdu.

Na szczycie ostatniego podjazdu jako pierwszy zameldował się Michael Woods, a jako drugi - Domenico Pozzovivo. Włoch już na pierwszym kilometrze zjazdu wyprzedził Kanadyjczyka i zachował prowadzenie do końca. Cztery sekundy po triumfatorze etap ukończyli Rui Alberto Faria da Costa, Jon Izagirre oraz Mathias Frank.

Na osiemnastej pozycji został sklasyfikowany Czech Jan Hirt z zespołu CCC Sprandi Polkowice. 52. był najlepszy z Polaków - Tomasz Marczyński z grupy Lotto Soudal.

128.Adrian KurekPolskaCCC+1:15:27

Czy Domenico Pozzovivo będzie liderem klasyfikacji generalnej po piątkowym etapie?