Michał Kwiatkowski siódmy w jeździe indywidualnej na czas w Tour of Britain

Michał Kwiatkowski zajął siódme miejsce na piątym etapie wyścigu OVO Energy Tour of Britain - jeździe indywidualnej na czas ze startem i metą w Tendring.

Piotr Ziemka
Michał Kwiatkowski PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
Wygrał Holender Lars Boom, który przejechał 16,2 kilometra w 19 minut i 2 sekundy. Drugi był inny kolarz zespołu LottoNL Jumbo - Belg Victor Campenaerts (19:08). Na trzeciej pozycji uplasował się Białorusin Wasyl Kiryjenka (Sky), któremu zmierzono 19:09. Przed Michałem Kwiatkowskim (19:19) zostali jeszcze sklasyfikowani: Stefan Kueng (19:10), Jos van Emden (19:13) oraz Tony Martin (19:14).

Siedemnasty był Marcin Białobłocki, 31. Kamil Gradek, 44. Karol Domagalski, 47. Łukasz Owsian, 57. Maciej Paterski, a 110. Alan Banaszek.

Boom - zwycięzca Tour of Britain 2011 - objął prowadzenie w klasyfikacji łącznej. Kwiatkowski awansował na siódme miejsce. Do końca zmagań pozostały trzy etapy.