KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Będzie rozłam w polskim kolarstwie? Delegat PZKol do ministra Bańki: Ma pan jaja!

Delegaci Polskiego Związku Kolarskiego pozostawili w piątek prezesa Dariusza Banaszka na stanowisku. Nie dla wszystkich w krajowej centrali kolarstwa to jednak dobre wieści. Czy zanosi się na rozłam?
Maciej Wojs
Maciej Wojs
rywalizacja kolarzy Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: rywalizacja kolarzy

Piątkowy zjazd delegatów w Pruszkowie miał być rozliczeniem targanego skandalami obyczajowymi i aferami związku. Po tym jak minister Witold Bańka wezwał do dymisji cały zarząd, rezygnację złożyło 8 z 9 jego członków. Na stanowisku pozostał jedynie prezes Banaszek, który ogłosił, że odejdzie, ale tylko jeśli będą chcieli tego delegaci. Ci jednak dali mu kolejną szansę, i to przy 70-procentowym poparciu.

Reakcja Ministerstwa Sportu i Turystyki była natychmiastowa. Bańka za pośrednictwem Twittera poinformował, że od stycznia wstrzymuje finansowanie PZKol.

- Słyszałem, że delegaci z PZKol niewłaściwie zinterpretowali słowo RESET, rozumiejąc je w kontekście wyłącznie "bankietowym". Tym samym od 2018 r. finansowanie kolarstwa poprzez PKOl. PZKol bez środków MSiT - napisał.

Na jego wpis szybko odpowiedział Kamil Dziedzic, delegat związku, który w piątek zjawił się w Pruszkowie. Zasugerował przy okazji powstanie osobnej federacji zajmującej się MTB.

ZOBACZ WIDEO: Obrona potężnym problemem kadry. Paweł Kapusta: Jeżeli się nie poprawimy...

- Ma pan jaja! Jestem delegatem PZKol i jestem zdruzgotany. Czy da pan szansę MTB i młodym osobom, którym dobro kolarstwa jest bliskie? Tworzymy osobną federację i działamy.

Po piątkowym zjeździe PZKol pozostał praktycznie bez środków. Z finansowania wycofały się w ostatnich miesiącach CCC, Orlen i 4F, a teraz do tej listy dołączyło ministerstwo. A to wszystko przy wielomilionowym długu związku.

Czy prezes Banaszek powinien ustąpić i podać się do dymisji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×