Wyścig dookoła Walencji: trudne warunki. Duży zawód Team Sky, CCC na czwartym miejscu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
Getty Images / / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski

Trzeci etap, czyli drużynowa jazda na czas, decyzją organizatorów, nie miała wpływu na klasyfikację generalną. Zwyciężył BMC Racing Team, za podium uplasowała się ekipa CCC Sprandi Polkowice, a Team Sky z Michałem Kwiatkowskim był 21.

Trzecim etapem Wyścigu Dookoła Walencji była drużynowa jazda na czas na dystansie 23,2 kilometra z Poble Nou de Benitatxell do Calpe. Etap ten nie miał jednak znaczenia dla klasyfikacji końcowej, a wszystko za sprawą trudnych warunków atmosferycznych.

Opady deszczu i bardzo silny wiatr utrudniały jazdę. Podjęta przez organizatorów decyzja o tym, by nie włączać wyników do klasyfikacji, spotkała się z pozytywnym odbiorem. Michał Kwiatkowski napisał na Twitterze: "Odważna i dobra decyzja! To dlatego tak wielu zawodników i zespołów chce się tu ścigać". Zawodnik pisał też, że walka na trasie nie będzie o zwycięstwo, ale o przetrwanie.

Najlepsi w tych trudnych warunkach okazali się kolarze z grupy BMC RacingTeam, osiągając czas 27:25. O nieco ponad minutę wolniejsza była Astana oraz AG2R La Mondiale.

Bardzo pozytywną niespodziankę sprawili kibicom kolarze CCC Sprandi Polkowice, plasując się na czwartej pozycji, tracąc do lidera niewiele ponad półtorej minuty. Podobny czas osiągnęli zawodnicy Gazprom-RusVelo, ale okazali się słabsi o setne części sekundy. Dopiero 21. miejsce zajął Team Sky Michała Kwiatkowskiego, który znajdował się w gronie faworytów.

29.Michał KwiatkowskiPolskaSky+2.38

Czy decyzja o tym, by wyniki 3. etapu nie liczyły się do klasyfikacji była dobra?