KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wielka rowerowa majówka z Cezarym Zamaną

Miłośnicy dwóch kółek będą zadowoleni z propozycji kolarskiego mistrza Polski. Bez względu na to, czy ktoś lubuje się w MTB, czy spełnia się na szosie, podczas majówki z Cezarym Zamaną znajdzie coś dla siebie.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Zamana Group Materiały prasowe / Zamana Group

Najdłuższy majowy weekend w Europie rozpocznie się już 29 kwietnia i potrwa aż do 6 maja. Te 7 dni stać będzie w cieniu rowerowych emocji: ekscytacji przed startem, radości z jazdy i satysfakcji na mecie. Co dla zawodniczek i zawodników przygotował Cezary Zamana?

Wysokie tempo na szosie

Sygnał do rozpoczęcia sportowej majówki dadzą kolarze szosowi. 29 kwietnia (niedziela) wystartują w Nałęczowie w ramach Cisowianka Road Tour. To zawody z wymagającą trasą, na której nie brakuje technicznie trudnych zakrętów oraz wymagających podjazdów. Z tych ostatnich przynajmniej dwa zasługują na uwagę: ściana w Bronicach oraz finałowe serpentyny z granitową kostką, kończące się metą przy Zakładzie Wód Cisowianka. Wystartować będzie można na dwóch dystansach (Pro: 99 km oraz 1/2 Pro: 49 km).

Kilka dni później, 3 maja (czwartek) rozpędzony peleton dotrze do Janowa Lubelskiego. To tu rozegra się kolejna kolarska próba, równie intensywna jak ta w Nałęczowie. I tutaj nie będzie lekko: 1000 metrów przewyższeń, stromizny o sięgającym 10 proc. nachyleniu, czy ciągnące się przez kilometr wspinaczki - to zapowiedź tego, co czeka śmiałków na trasie. Na pocieszenie zostają urokliwe roztoczańskie krajobrazy i głośny doping kibiców, niemal dosłownie pchający zawodników podczas najbardziej mozolnych podjazdów. I tutaj wybrać będzie można dwa dystanse (Pro: 104 km, 1/2 Pro: 56 km).

Bajeczny świat MTB

Jeśli ktoś od dystyngowanej szosy woli bezpardonową jazdę po błotnistych wertepach, ten będzie wniebowzięty majówkową propozycją Cezarego Zamany. W ramach Cisowianka Mazovia MTB Marathon odbędą się dwa starty. Pierwszomajowy pochód, a raczej przejazd odbędzie się w Puławach (wtorek). To miejscówka pełna jarów, wąwozów oraz technicznych podjazdów, prowadząca przez teren Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Wśród wyzwań nie braknie tradycyjnej już przeszkody, czyli wjazdu na narciarski stok w miejscowości Parchatka. Ostygnąć z emocji będzie można w porcie Marina Puławy, gdzie zlokalizowane będzie rowerowe miasteczko.

Pięć dni później, 6 maja (niedziela) rozpocznie się maraton w Janowie Lubelskim. Roztocze przywita amatorów jazdy MTB rozlicznymi, ale wciąż mało znanymi, a przez to nieprzewidywalnymi pagórkami. Cezaremu Zamanie udało się opracować trasę, której niewiele brakuje do rasowego górskiego maratonu. Zmagania w tym dzikim, trudno dostępnym leśnym terenie, w otoczeniu jeziorek oraz bagien na długo pozostaną w pamięci każdego startującego. Miasteczko rowerowe rozłoży się w Parku Rekreacji Zoom Natury, położonym nad Zalewem Janowskim i mogącym pochwalić się piaszczystą plażą, placami zabaw oraz spacerowymi pasażami.

Frajda dla wszystkich

Mnogość dystansów obu maratonów sprawia, że wrażeń z jazdy Cisowianka Mazovia MTB Marathon posmakować będą mogli ci bardziej zaprawieni w bojach, jak i ci jeżdżący rzadziej. Dla śmiałków przygotowano dystanse Pro i 1/2 Pro: to najbardziej wymagające warianty, gdzie aż roi się od przeszkód. To tu satysfakcja z jazdy jest też największa. Na pozostałych czekają dystanse Fit (głównie dla kobiet, seniorów oraz młodzieży) oraz Hobby (najkrótszy i najłatwiejszy).

Dodatkową atrakcją są zawody MiniMini+ Mazovia. Tu wystartować mogą dzieci do 6. roku życia, które już przebierają nogami, by sprawdzić się w kolarskim peletonie. Do zabawy zagrzewać je będzie nie kto inny jak sama Rybka MiniMini, świetnie znana z telewizyjnego ekranu. Udział w zawodach jest oczywiście bezpłatny.

Jak majówka, to z rodziną

Tym, co wyróżnia imprezy organizowane przez kolarskiego mistrza Polski, jest pozytywna atmosfera. Podkreślają to tysiące zawodników, uczestniczący w wyścigach oraz maratonach Zamana Group. Także podczas tegorocznej majówki atrakcji pozarowerowych nie zabraknie. Dlatego warto zabrać ze sobą najbliższych: rodzinę, przyjaciół i znajomych. Nie tylko po to, by zapewnić sobie doping. Ale również po to, aby i oni mogli odpocząć na łonie przyrody. Miasteczka rowerowe organizowane przy każdej z imprez są tak zlokalizowane, by osoby towarzyszące mogły z korzyścią dla siebie spędzić w nich ten czas, w którym zawodnicy będą rywalizować na trasie. Turystyczna infrastruktura, piękne krajobrazy, mnogość miejsc wartych zobaczenia - tak zapowiada się majówka z Zamana Group dla tych, którzy na rower nie chcą wsiadać.

Tak właśnie zapowiada się rowerowa majówka z Cezary Zamaną. Wszystkich szczegółów o każdej z imprez można dowiedzieć się ze strony www.zamanagroup.pl, zaglądając na Facebooka lub śledząc wideobloga samego Cezarego Zamany. Zwycięzca Tour de Pologne regularnie zamieszcza tam zapowiedzi swoich zawodów. A że robi to z wielkim dowcipem i pełnym zaangażowaniem, tym bardziej warto oglądać jego poczynania.

Rowerowa majówka z Cezarym Zamaną:

29 kwietnia: Cisowianka Road Tour (szosa)
biuro zawodów, start i meta: Zakład Wód Cisowianka, Nałęczów/Drzewce 35
dystanse: Pro (99 km), 1/2 Pro (49 km)

1 maja: Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Puławach
biuro zawodów, start i meta: Marina Puławy, ul. Portowa 3, Puławy
dystanse: Pro (67 km), 1/2 Pro (43 km), Fit (23 km), Hobby (7 km)

3 maja: Janów Lubelski Road Tour (szosa)
biuro zawodów: Ośrodek Rekreacyjny Zoom Natury, ul. Świerdzowa 41, Janów Lubelski
dystanse: Pro (104 km), 1/2 Pro (56 km)

6 maja: Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Janowie Lubelskim
biuro zawodów, start meta: Park Rekreacji Zoom Natury, ul. Świerdzowa 41, Janów Lubelski
dystanse: Pro (70 km), 1/2 Pro (48 km), Fit (23 km), Hobby (6 km)

ZOBACZ WIDEO SSC Napoli nadal w grze o tytuł. Arcyważne trafienie Koulibaly'ego z Juventusem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×