MŚ w Innsbrucku: Marta Jaskulska dziewiąta w "czasówce" juniorek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DANIEL KOPATSCH / Na zdjęciu: Marta Jaskulska na MŚ w Innsbrucku
PAP/EPA / DANIEL KOPATSCH / Na zdjęciu: Marta Jaskulska na MŚ w Innsbrucku
zdjęcie autora artykułu

Na mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym w poniedziałek rozegrano pierwsze konkurencje indywidualne - "czasówkę" juniorek, a następnie młodzieżowców. Startowało dwoje Polaków.

W tym artykule dowiesz się o:

Najlepszą w jeździe indywidualnej na czas juniorek (Wattens - Innsbruck, dystans 19,8 km) okazała się Rozemarijn Ammerlaan z Holandii, która o 6 sekund wyprzedziła Włoszkę Camillę Alessio i o 17 sekund Brytyjkę Elynor Backstedt.

Jedyna Polka w stawce - Marta Jaskulska - uplasowała się na dziewiątej pozycji. Strata 18-latki do mistrzyni Europy wyniosła 28 sekund.

Następnie w Innsbrucku rywalizowali młodzieżowcy (kategoria do lat 23). Panowie także pokonywali trasę Wattens - Innsbruck, ale mieli do przejechania 27,7 km.

Wielki sukces zanotowali reprezentanci Danii. Zwyciężył Mikkel Bjerg, a trzeci (ze stratą 38 s) był jego rodak Mathias Norsgaard Jorgensen. Duńczyków rozdzielił Belg Brent van Moer (33 s straty do Bjerga).

Na 22. miejscu (wśród 70 startujących kolarzy) "czasówkę" ukończył Filip Maciejuk. 19-latek pokonał dystans o 82 s wolniej od mistrza Europy.

We wtorek (25.09.) na MŚ w Innsbrucku w jeździe indywidualnej na czas rywalizować będą juniorzy oraz elita kobiet.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Piątek wykorzystał fatalny błąd rywala. Gol Polaka w przegranym meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: