KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Rzecznik Prokuratury: Były trener kadry MTB zatrzymany w miejscu zamieszkania

Agnieszka Zabłocka-Konopka, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie, potwierdziła w rozmowie z WP SportoweFakty, że policja dokonała zatrzymania jednej z najważniejszych osób w polskim kolarstwie.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Andrzej P PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Andrzej P.
Były trener reprezentacji Polski w kolarstwie górskim, dyrektor sportowy PZKol oraz człowiek, który współtworzył program rozwoju tej dyscypliny w naszym kraju został w poniedziałek zatrzymany przez policję. - W miejscu swojego zamieszkania, w Warszawie - powiedziała nam Agnieszka Zabłocka-Konopka, która jest rzecznikiem prasowym Prokuratury Regionalnej w Warszawie. To właśnie tutaj toczy się od prawie roku śledztwo ws. nieprawidłowości wokół związku, do których miało dochodzić w latach 2010-2017.

Podejrzany został przewieziony do siedziby Prokuratury, gdzie w godzinach popołudniowych lub wieczornych zostanie podjęta decyzja w sprawie ewentualnego aresztowania byłego szkoleniowca.

- Podkreślam, że poniedziałkowe zatrzymanie ma związek z przedstawieniem zarzutów, obejmujących swym zakresem przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności - powiedziała Zabłocka-Konopka. - Jeżeli chodzi o sprawy związane z przestępstwami finansowymi, one dzisiaj nie zostaną tej osobie przedstawione.

Co nie oznacza, że nie dotyczą podejrzanego szkoleniowca. Być może zostaną przedstawione w późniejszym terminie. Przypomnijmy bowiem, że śledztwo w Prokuraturze Regionalnej trwa od stycznia 2018 roku. I dotyczy nie tylko sprawy molestowania seksualnego, ale i oszustw finansowych. Sprawa nabrała rozpędu w listopadzie 2017 roku, po opublikowaniu w naszym serwisie rozmowy z byłym wiceprezesem PZKol - Piotrem Kosmalą - który opowiedział nam ze szczegółami o tym, co działo się podczas zgrupowań reprezentacji polskich kolarek (TUTAJ cała rozmowa, uwaga: wstrząsająca >>).

Czy w rzeczonej sprawie możemy się spodziewać kolejnych zatrzymań? - Nie mogę zdradzać takich szczegółów - stwierdziła Zabłocka-Konopka. - Ale mogę ujawnić, że sprawa jest bardzo rozwojowa i ma wiele wątków.

ZOBACZ WIDEO: Polska potęgą we wspinaczce. Marcin Dzieński i Anna Brożek: Wyniki mamy fenomenalne!
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×