WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Minister sportu przekazał dobre wieści ws. Ryszarda Szurkowskiego. Sportowcowi pomoże fundacja

Dramat Ryszarda Szurkowskiego poruszył Polaków. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie wybitnego kolarza. Minister sportu i turystyki Witold Bańka poinformował, że do pomocy włączy się także Fundacja PKN Orlen.
Michał Fabian
Michał Fabian
Newspix / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / Na zdjęciu: Ryszard Szurkowski

W czerwcu br. Ryszard Szurkowski uległ poważnemu wypadkowi podczas wyścigu "Rund um Koeln". Doznał obrażeń kręgosłupa i twarzy, przeszedł kilka operacji. Ma czterokończynowe porażenie.

Były mistrz świata i medalista olimpijski przebywa obecnie w ośrodku w Konstancinie. Czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Wywiad z "Przeglądem Sportowym", w którym podzielił się swoim dramatem, poruszył środowisko sportowe. Trwa zbiórka środków na leczenie pana Ryszarda.

Jak się okazuje, wsparcia finansowego byłemu kolarzowi udzieli także jedna z fundacji. Dobre wieści przekazał minister sportu i turystyki Witold Bańka.

"Fundacja PKN Orlen włączy się w pomoc w rehabilitacji Pana Ryszarda Szurkowskiego" - napisał Bańka na Twitterze, dziękując jednocześnie prezesowi PKN Orlen Danielowi Obajtkowi.  

Fundacja PKN Orlen - Dar Serca działa od 1997 r. Pomaga przede wszystkim dzieciom, ale także innym osobom, które znalazły się w potrzebie - chorym, żyjącym w ubóstwie czy wymagającym opieki.

* * *
Każdy z nas może pomóc temu wybitnemu kolarzowi. Zbiórką pieniędzy potrzebnych na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego zajmuje się "Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990". Wpłat można dokonywać na konto:
09 1240 1747 1111 0000 1845 5759
W dane przelewu należy wpisać dane odbiorcy: ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 189, 60-594 Poznań, a w tytule: "Ryszard Szurkowski - rehabilitacja".

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Jerzy Frączyk 0
  takiemu człowiekowi należy pomóc jak najszybciej To jest człowiek ze stylem i z klasą !!! szybkiego powrotu do zdrowia panie RYSZARDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • ggdd 2
  Fundacja?
  A minister nie może?
  Na przykład ze swojego funduszu reprezentacyjnego?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×