UAE Tour: 4. miejsce grupy Sky z Michałem Kwiatkowskim, CCC na 6. pozycji. Primoz Roglic liderem wyścigu

Licząca 16 kilometrów drużynowa jazda na czas rozpoczęła wyścig dookoła Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAE Tour). Czwarte miejsce zajęła grupa Sky z dwoma Polakami. Szósty był CCC Team.

Piotr Ziemka
Primoz Roglic AFP / LUK BENIES / ANP / Na zdjęciu: Primoz Roglic
Wygrali kolarze zespołu Jumbo-Visma: Primoz Roglic, Tony Martin, Laurens de Plus, Jos van Emden, Paul Martens, Tom Leezer oraz Koen Bouwman. Jako pierwszy z tego grona minął metę Roglic, więc to on zdobył koszulkę lidera wyścigu. Na drugim miejscu sklasyfikowano Sunweb z Tomem Dumoulinem na czele. Trzeci rezultat dnia uzyskała drużyna Bahrain-Merida (w składzie między innymi: Rohan Dennis, Vincenzo Nibali oraz Jan Tratnik).

Na pierwszym punkcie pomiarowym prowadziła ekipa Sunweb (11:04). Jumbo-Visma traciła wówczas do liderów dwie sekundy. Trzecią lokatę zajmował Team Sky (11:10). Grupa z Michałem Kwiatkowskim oraz Michałem Gołasiem zakończyła drużynową jazdę na czwartej pozycji. W porównaniu do sytuacji z pierwszego pomiaru, wyprzedziła ich Bahrain-Merida.

Aleksiej Łucenko wygrał wyścig Tour of Oman

Na szóstym miejscu zostali sklasyfikowani kolarze polskiej grupy CCC Team: Patrick Bevin, Łukasz OwsianVictor De La Parte, Joey Rosskopf, Alessandro De Marchi, Serge Pauwels, a także Jakub Mareczko. Rywalizowało 20 zespołów.

Wyścig dookoła Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest złożony z siedmiu etapów.