Paryż-Nicea: Martinez wygrał etap, Bernal liderem. Michał Kwiatkowski 4. w klasyfikacji generalnej

Daniel Martinez wygrał siódmy etap 77. edycji wyścigu Paryż-Nicea. Żółtą koszulkę lidera klasyfikacji łącznej zdobył Egan Bernal. Michał Kwiatkowski został sklasyfikowany na 22. miejscu i jest czwarty w "generalce".

Piotr Ziemka
Daniel Martinez PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Daniel Martinez
Przedostatni etap 77. wyścigu Paryż-Nicea liczył 181,5 kilometra. Zawodnicy rozpoczęli sobotnią rywalizację w Nicei. Meta znajdowała się na szczycie podjazdu Col de Turini. Na koniec kolarze mieli do pokonania wspinaczkę o długości piętnastu kilometrów (średnie nachylenie 7,3 procent). Ten podjazd jako pierwszy rozpoczął Paweł Poljański. Polak z ekipy Bora-Hansgrohe wygrał lotną premię. Doścignięto go 11 kilometrów przed metą.

Zwycięzcą etapu został Daniel Martinez. Sześć sekund po kolarzu grupy EF Education First finiszował Miguel Angel Lopez. Czołową dziesiątkę zamknęli kolarze polskiej grupy CCC Team: Victor De La Parte oraz Alessandro De Marchi.

Michał Kwiatkowski został sklasyfikowany na 22. pozycji. Drugi zawodnik klasyfikacji końcowej wyścigu Paryż-Nicea 2015 prowadził w 77. edycji tej imprezy po środowymczwartkowym oraz piątkowym etapie. Po sobotnim odcinku zajmuje czwartą lokatę w "generalce". Żółta koszulka lidera pozostała jednak w grupie Sky. Czternasty na etapie był Egan Bernal. Kolumbijczyk przed sobotnim odcinkiem w klasyfikacji łącznej znajdował się na drugim miejscu.

Kwiatkowski w niedzielę pojedzie w zielonej koszulce lidera klasyfikacji punktowej. Po szóstym odcinku był w tym rankingu drugi. Przed nim znajdował się jedynie Sam Bennett. Irlandczyk nie ukończył sobotniego etapu.