Paryż-Nicea 2019: Michał Kwiatkowski wygrał lotną premię i pozostał liderem. Sam Bennett zwycięzcą 6. etapu

Sam Bennett wygrał szósty etap 77. edycji wyścigu Paryż-Nicea. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Michał Kwiatkowski.

Piotr Ziemka
Michał Kwiatkowski PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
Szóstego dnia rywalizacji uczestnicy 77. wyścigu Paryż-Nicea przejechali 176,5 kilometra na trasie Peynier - Brignoles. 30 kilometrów przed końcem trzy sekundy bonifikaty zdobył będący na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Luis Leon Sanchez. 35-letni Hiszpan z Astany wygrał lotną premię również na pierwszym, niedzielnym etapie.

Gdy do końca pozostawało 14 km upadł jadący w czołówce peletonu Jan Bakelants, który najechał na kamień.

4 kilometry przed metą Sanchez i rozprowadzający go Jon Izagirre ruszyli po kolejne punkty na lotnej premii, ale tym razem przed nimi finiszował Michał Kwiatkowski. Polak uzyskał trzy sekundy bonifikaty. Sanchez zdobył dwa punkty, a Izagirre jeden. Kilkanaście sekund później w peletonie doszło do kraksy. Ucierpiał między innymi przygotowujący się do końcowego sprintu Caleb Ewan.

Jako pierwszy minął metę Sam Bennett. Irlandczyk z ekipy Bora-Hansgrohe wygrał też wtorkowy etap wyścigu Paryż-Nicea 2019. Drugi był Arnaud Demare.

Czas 4:12:35 miało czołowych 41 kolarzy. Kwiatkowskiego sklasyfikowano na 21. pozycji. 38. lokatę zajął Paweł Poljański.

68. Laurens ten Dam Holandia CCC +24:59

W klasyfikacji punktowej Kwiatkowski jest drugi z dorobkiem 33 "oczek". Prowadzi Bennett (37). ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: była koszykarka pracuje dla Victoria's Secret

Czy Michał Kwiatkowski będzie liderem klasyfikacji generalnej po sobotnim etapie?