Nic się nie zmieniło. Zamiast decyzji, pod koniec maja kolejny zjazd w Polskim Związku Kolarskim

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Kacper Kirklewski / 400mm.pl  / Prezes PZKol - Janusz Pożak - podczas mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w 2018 roku
Newspix / Kacper Kirklewski / 400mm.pl / Prezes PZKol - Janusz Pożak - podczas mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w 2018 roku
zdjęcie autora artykułu

Na razie bez zmian w Polskim Związku Kolarskim. W Pruszkowie na nadzwyczajnym zjeździe delegatów nie uzupełniono składu zarządu związku. Ustalono tylko, że 27 maja 2019 roku odbędzie się kolejny zjazd i na nim mają zostać wybrane nowe władze.

W tym artykule dowiesz się o:

Według wstępnych planów, jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, we wtorek w Pruszkowie miał zostać uzupełniony skład zarządu PZKol. Od poprzedniego roku odchodzili z niego kolejni działacze, a we wtorek rezygnację złożyli Arkadiusz Jałowski i prezes związku Janusz Pożak (złożył dymisję na piśmie).

Tyle tylko, że wśród delegatów podczas wtorkowego zjazdu nie było jednomyślności. Niektórzy optowali za tym, żeby od razu wybrać nowy skład zarządu i z tego grona wyłonić nowego prezesa PZKol. Inni próbowali natomiast przeforsować pomysł, by wybory przełożyć na kolejny zjazd, żeby delegaci mieli więcej czasu na zapoznanie się z programem kandydatów do zarządu i prezesa.

Czytaj także: świat kolarstwa pogrążony w żałobie. Nie żyje Patrick Sercu

Ostatecznie wygrali ci drudzy. Po kilkugodzinnych obradach zdecydowano, że kolejny nadzwyczajny zjazd odbędzie się 27 maja. Zdecydowano również, by do tego czasu to Janusz Pożak nadal szefował związkiem. W ten sposób zostanie zachowana ciągłość władzy.

We wtorek Janusz Pożak poinformował, że zadłużenie PZKol wynosi 13 milionów złotych. Tegoroczne mistrzostwa świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie nie byłyby zorganizowane, gdyby nie finansowa pomoc Ministerstwa Sportu i Turystyki. Związek nadal nie ma sponsora.

Czytaj także: wygrana Katarzyny Niewiadomej w Amstel Gold Race

Na zjeździe 27 maja, oprócz wyborów do składu zarządu i nowego prezesa PZKol, ma zostać także przyjęte sprawozdanie finansowe za lata 2017-2018.

W trakcie wtorkowego zjazdu w Pruszkowie głos zabierał między innymi Dariusz Banaszek. Z ust byłego prezesa PZKol nie zabrakło krytycznych słów pod adresem Janusza Pożaka.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". VAR największym problemem współczesnej piłki? "Mecz z VAR-em i bez to dwie różne dyscypliny sportu"

Źródło artykułu: