Amstel Gold Race: wygrana Katarzyny Niewiadomej

To jak do tej pory największy sukces naszej kolarki. Polka popisała się atakiem na ostatnim podjeździe i pokonała całą konkurencję.

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Katarzyna Niewiadoma Getty Images / Gonzalo Arroyo / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
Wielki triumf Katarzyny Niewiadomej (Canyon//SRAM). Nasza zawodniczka okazała się najlepsza w wyścigu Amstel Gold Race. Była najszybsza na 127-kilometrowej trasie. Kolarki miały do pokonania 19 podjazdów.

Na koniec na kolarki czekała 17-kilometrowa pętla, którą trzeba było przejechać trzykrotnie, a także wspinaczka pod Cauberg. Właśnie tam zaatakowała Niewiadoma. Mocne naciśnięcie na pedały i rywalki nie były w stanie dopędzić naszej zawodniczki.

Próbowała jedynie Annemiek van Vleuten. Holenderka zbliżyła się do Niewiadomej, jednak na pokonanie Polki zabrakło jej sił. Trzecie miejsce zajęła Marianne Vos.

Dla Niewiadomej niedzielna wygrana była największym dotąd sukcesem w karierze. W 2017 roku Polka również stanęła na podium Amstel Gold Race, jednak była wtedy trzecia. Niewiadoma należy do światowej czołówki. W ostatnich sezonach stawała na podium m.in. w Strade Bianche czy Liege-Bastogne-Liege.

CZYTAJ TAKŻE Była zdewastowana i odwodniona. Maja Włoszczowska mówi o piekle wyścigu w RPA >>

CZYTAJ TAKŻE Kolarz z grupy Rafała Majki ma problemy psychiczne. Peter Kennaugh zawiesił karierę >>


ZOBACZ WIDEO Serie A: Znaczące potknięcie AC Milan. Piątek centymetry od asysty [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×