Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Karol Domagalski przeszedł drugą operację

Karol Domagalski, który miał poważny wypadek podczas drugiego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego, przeszedł drugą operację. - Jego stan jest ciężki, ale stabilny - ogłosiła jego żona.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Karol Domagalski (z prawej) PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Karol Domagalski (z prawej)

Podczas sobotniego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego, który odbywał się nieopodal Nowego Targu, polski kolarz przewrócił się i wpadł do rowu, uderzając w betonowy przepust (więcej TUTAJ).

Domagalski trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację, a lekarze określili jego stan jako zagrażający życiu, o czym poinformowała jego żona. Zdiagnozowano m.in. pękniętą wątrobę i śledzionę.

W poniedziałek 29-latek przeszedł drugą operację.

Tour de Suisse: Sanchez najlepszy. Czytaj więcej--->>>

"Na dzień dzisiejszy, po drugiej operacji wg lekarzy stan Karola jest nadal ciężki i zagrażający życiu, ale stabilny. Karol się nie poddaje i walczy. Prosimy nadal o modlitwę. Czekamy na Ciebie z synkiem i całą rodziną" - poinformowała jego żona na koncie męża na Facebooku.

Z kolei w godzinach wieczornych komunikat na temat stanu zdrowia Domagalskiego wydała jego grupa, Hurom Polska BDC Development.

"Chcemy poinformować, że dzięki pomocy jaką został otoczony w nowotarskim szpitalu, nastąpiła lekka poprawa jego stanu zdrowia. W dalszym ciągu jest on ciężki, a Karol znajduje się w śpiączce farmakologicznej. Pojawiła się nadzieja, że najbliższe godziny i dni sprzyjać będą dalszej poprawie stanu zdrowia Karola. Wszyscy jesteśmy z jego rodziną i bardzo mocno trzymamy za niego kciuki. Bardzo prosimy cały kolarski świat oraz wszystkich kibiców o wsparcie dla Karola i jego rodziny oraz każdą możliwą pomoc w zakresie leczenia i jego powrotu do zdrowia" - czytamy.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×